Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porwanie dowódcy Specnazu | Misja 3 - A Hero's Way | Solucja MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Porwanie dowódcy Specnazu

Uwaga! Porwanie dowódcy Specnazu jest jednym z dwóch wariantów zaliczania opisywanej misji. Jeśli wolisz go zabić to przejdź do strony Zamordowanie dowódcy Specnazu.

Dowódcę możesz ogłuszyć w walce wręcz lub np. użyć pistoletu z tlumikiem - Porwanie dowódcy Specnazu | Misja 3 - A Heros Way | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Dowódcę możesz ogłuszyć w walce wręcz lub np. użyć pistoletu z tlumikiem

Pojmanie dowódcy Specnazu żywcem jest trudniejsze do zrealizowania. Najlepiej jest podjąć próbę porwania go podczas przechodzenia misji po raz drugi, dzięki czemu lepiej będziesz znał teren i zagrożenia czyhające w wiosce Da Shago Kallai. Wyrusz w stronę centralnej części wioski. W trakcie przemarszu uważaj przede wszystkim na wrogów rozstawionych na dachach i wieżach obserwacyjnych (jeśli to noc to mogą oni używać reflektorów) oraz na pojedynczych strażników patrolujących teren wokół centralnej części wioski. Pojedyncze osoby możesz neutralizować i chować ich ciała. Od grup przeciwników lepiej się już trzymać z daleka.

Jak już wcześniej wspomniałem, dowódca zazwyczaj przebywa na parterze budynku w środkowej części wioski. Wkroczenie do obszaru oddzielonego murem jest dość ryzykownym pomysłem, bo w okolicy tej przebywają dodatkowi przeciwnicy, których dodatkowo mogłeś nie zauważyć podczas rekonesansu. Lepszym rozwiązaniem jest nakłonienie dowódcy do wyjścia poza centralną część wioski. Możesz tego dokonać np. podrzucając pusty magazynek w pobliże okna budynku z dowódcą. Niezależnie jak się zachowałeś skorzystaj z pistoletu z tłumikiem lub zajdź dowódcę od tyłu i go podduś.

Najlepszy pomysł to fultonowanie nieprzytomnego dowódcy - Porwanie dowódcy Specnazu | Misja 3 - A Heros Way | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Najlepszy pomysł to fultonowanie nieprzytomnego dowódcy

Po tym jak dowódca Specnazu zostanie ogłuszony musisz go jeszcze eksfiltrować. Najprostsza i najlepsza metoda zakłada użycie na nieprzytomnym przeciwniku urządzenia do fultonowania (odsyłania balonem), przy czym zadbaj żeby nie znajdował się on w zadaszonym obszarze. Opcjonalnie możesz już po wezwaniu śmigłowca przetransportować dowódcę na pokład maszyny latającej.

Uwaga - Jeśli masz problemy z poruszaniem się po części wioski z dowódcą to odszukaj w niej generator, który możesz sabotować. Odwróci on na chwilę uwagę wrogów i wyłączone zostaną tymczasowo wszystkie źródła światła.

Uwaga - Na sam koniec misji musisz wezwać śmigłowiec i dotrzeć do miejsca ewakuacji.