Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 7 - Red Brass | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Siódma misja gry Metal Gear Solid V niemal w całości skupia się na trzech wysoko postawionych wrogich dowódcach, którzy planują spotkać się w jednej z okolicznych wiosek. Zadaniem Big Bossa jest wyeliminowanie wszystkich dowodców lub eksfiltrowanie ich do Bazy Matki po tym jak zostaną ogłuszeni (jest to ukryty sposób zaliczenia misji i z oczywistych względów jest on trudniejszy do wykonania). Gra dodatkowo nagrodzi Cię jeśli uda ci się podsłuchać przebiegu spotkania wszystkich trzech oficerów oraz jeśli zdołasz uratować więźniów z pobliskiego miasteczka (są to ukryte cele misji).

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/3): Eliminated the commander of the company stationed at Wialo Village (Wyeliminowano dowódcę kompanii stacjonującej w wiosce Da Wialo Kallai) - Dowódca domyślnie przebywa w jednym z mniejszych budynków wioski gdzie czeka na swoich dwóch kolegów. Po tym jak wszyscy trzej dowódcy zakończą spotkanie przejdzie on do głównego budynku. Możesz go zabić na odległość z pomocą karabinu snajperskiego lub zakraść się do jego budynku.
  • OBOWIĄZKOWE (2/3): Eliminated the commander of the platoon stationed at Shago Village (Wyeliminowano dowódcę plutonu stacjonującego w wiosce Da Shago Kallai) - Dowódca ten na początku misji wybierze się na spotkanie do wioski Da Wialo Kallai. Po tym jak dobiegnie ono końca powróci do swojej bazy i będziesz go mógł odnaleźć w głównym budynku na piętrze.
  • OBOWIĄZKOWE (3/3): Eliminated the commander of the platoon stationed at Wakh Sind Barracks (Wyeliminowano dowódcę plutonu stacjonującego w koszarach Wakh Sind Barracks) - Dowódca ten na początku misji wybierze się na spotkanie do wioski Da Wialo Kallai. Po tym jak dobiegnie ono końca powróci do koszar i będziesz go mógł odnaleźć w jednym z małych budynków w górnej części bazy.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted the 3 commanders (Ekstrakcja trzech dowódców) - Zadaniem tym możesz zająć się tylko jeśli nie zamordowałeś żadnego z dowodców (obowiązkowe cele 1-3). Oficerów możesz zaskakiwać w ich bazach lub gdy podróżują wraz ze swoją świtą pomiędzy głównymi lokacjami bazy. Do ogłuszenia każdego z nich warto użyć pistoletu z amunicją usypiającą.
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted the commander and the soldiers riding in his vehicle - 4 total (Ekstrakcja dowódcy oraz żołnierzy podróżujących z nim samochodem - w sumie 4 osób) - Zaliczenie tego celu misji jest bardziej kłopotliwe niż mogłoby się wydawać, bo pojedynczemu dowódcy towarzyszy tylko dwóch żołnierzy i nie spełnisz w ten sposób wymogu eksfiltracji czterech osób. Musisz w rezultacie zaatakować dwa pojazdy, najlepiej najpierw ten podróżujący z dowódcą z baraków i w dalszej części misji ten z dowódcą z wioski Shago. Więcej szczegółów na stronie z opisem pobocznych celów tej misji.
  • OPCJONALNE (3/4): Listened to the end of the 3 commanders' conversation (Wysłuchano rozmowy dowódców) - Wszyscy trzej dowódcy spotkają się w wiosce Da Wialo Kallai. Musisz ukryć się w jednym z sąsiednich budynków i zadbać o to żeby w żadnym momencie podsłuchiwania spotkania nie zostać zauważonym.
  • OPCJONALNE (4/3): Extracted 2 prisoners being held at Ghwandai Town (Ekstrakcja dwóch więźniów z miasteczka Da Ghwandai Kwar) - Więźniów sam możesz odnaleźć lub wypytać złapanych żołnierzy na temat ich lokalizacji. Pamiętaj żeby wynieść ich z budynków przed wykonaniem fultonowań.

Przygotowanie się do misji

Misję tę podobnie jak większość poprzednich najlepiej byłoby rozegrać nocną porą. Jest to szczególnie wskazane jeśli masz w planach dokonanie ekstrakcji wszystkich trzech dowódców i/lub podsłuchanie ich spotkania. Jeżeli chcesz zabić wrogich oficerów to koniecznie zaopatrz się w najlepszą dostępną snajperkę, dzięki czemu nie będziesz musiał podejmować niepotrzebnego ryzyka związanego ze zbliżaniem się do miejsc ich pobytu. Jeśli z kolei planujesz ich eksfiltrować to zabierz na misję dowolny karton (Cardboard Box), który doskonale posłuży do zatrzymania gazików podróżujących między bazami.