Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 24 - Close Contact | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwudziesta czwarta misja gry Metal Gear Solid V nie oferuje zbyt rozległego terenu działań, przy czym musisz się po nim bardzo sprawnie przemieszczać. Jest to szczególnie istotne na samym początku misji kiedy to jak najszybsze dotarcie do przetrzymywanych inżynierów jest kluczową kwestią. Na eksplorację mapy pod kątem zaliczania pozostałych celów misji powinieneś zdecydować się dopiero po oswobodzeniu inżynierów. Lista opcjonalnych zadań jest długa i obejmuje między innymi pojamnie dzikiej zwierzyny, odnalezienie kontenerów z surowcami czy ekstrakcję używanych przez wrogów pojazdów.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Extracted the male engineer (Ekstrakcja mężczyzny inżyniera) - Inżynierowie są przetrzymywani w namiocie w posterunku 20. Niedługo po rozpoczęciu misji mężczyzna ucieknie z namiotu i musisz go zlokalizować i fultonować zanim zostanie doścignięty i zastrzelony.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Extracted the female engineer (Ekstrakcja kobiety inżyniera) - Na początku misji odnajdziesz ją w namiocie w posterunku 20. Jeśli nie zdążysz jej na czas uratować to zostanie załadowana na gazik i przetransportowana do stacji Munoko ya Nioka Station. Możesz zatrzymać jeepa po drodze lub udać się do stacji (uratowanie jej z tej lokacji będzie trudniejsze).
  • OPCJONALNE (1/5): Extracted 6 nubians near Ngumba Industrial Zone, SW Guard Post (Ekstrakcja sześciu nubijskich kóz z okolic południowo-zachodniego posterunku) - Kozy odnajdziesz na wschód i na południowy-wschód od posterunku 20, czyli tego z inżynierami. Zakradaj się do nich, ogłuszaj je i fultonuj.
  • OPCJONALNE (2/5): Extracted 2 four-wheel drives (Ekstrakcja dwóch pojazdów z napędem 4x4) - Chodzi tu o dwa gaziki podróżujące po mapie. Możesz dokonać ekstrakcji tych aut gdy pojawią się przy posterunku 20 lub odnaleźć je w innych częściach mapy. Musisz dysponować ulepszeniem CARGO 2 żeby odesłać pojazdy do Bazy Matki.
  • OPCJONALNE (3/5): Extracted 4 materials containers from Munoko ya Niako Station, NE Guard Post (Ekstrakcja czterech kontenerów z surowcami z północno-wschodniego posterunku) - Kontenery odnajdziesz na terenie posterunku numer 16 (są w dwóch różnych miejscach) i do ich fultonowania potrzeba ulepszenia CARGO 2.
  • OPCJONALNE (4/5): Picked an African peach near Munoko ya Nioka Station (Odnaleziono roślinę African peach niedaleko stacji Munoko ya Nioka Station) - Za rośliną musisz rozejrzeć się na skalnej półce niedaleko południowego wjazdu na teren stacji.
  • OPCJONALNE (5/5): Extracted a martial eagle near Munoko ya Nioka Station (Ekstrakcja rzadkiego gatunku orła z okolic stacji Munoko ya Nioka Station) - Nad stacją lata kilka orłów. Musisz użyć broni z amunicją usypiającą (najlepiej snajperki) żeby trafić jednego z nich, dotrzeć do miejsca, w którym wylądował i go fultonować.

Przygotowanie się do misji

Rozegranie tej misji po zapadnięciu zmroku jest najlepszym pomysłem, bo nie będziesz miał dzięki temu ogromnych problemów z uratowaniem obu inżynierów pozostając niezauważonym. Oprócz tego powinieneś wtedy z większą łatwością zaliczyć opcjonalne cele powiązane ze stacją Munoko ya Nioka Station. Na pomocnika warto zabrać ze sobą D-Doga, który pomoże ci w zlokalizowaniu zakładników, jak również kóz, rośliny i orła (dodatkowe cele misji).

Jeśli masz taką możliwość to zabierz na tę misję broń snajperską z amunicją usypiającą, dzięki czemu z większą łatwością będziesz mógł pojmać żywcem dziką zwierzynę. Jeżeli nie posiadasz takiej broni to weź wyrzutnię rakiet na wypadek gdyby sytuacja w stacji Munoko ya Nioka Station skomplikowała się, bo nad tą bazą pojawiłby się wtedy śmigłowiec bojowy.