Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 20 - Voices | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwudziesta misja gry Metal Gear Solid V ma bardzo łatwy początek, aczkolwiek w jej dalszej części musisz już umiejętnie przekradać się między wrogimi wartownikami. Kończy się ona ponadto nowa konfrontacją z Człowiekiem w Ogniu (Man of Fire), której nie można całkowicie uniknąć. Pojedynek ten łatwo możesz przegrać z uwagi na silne ataki ogniowe ze strony wspomnianego oponenta. W drodze do miejsca spotkania z Człowiekiem w Ogniu możesz zająć się kilkoma pobocznymi zleceniami, m.in. śledzić kierowcę ciężarówki (przez niemal całą mapę), pozyskać dane wywiadowcze i schwytać nowe zwierzę do zoo.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Extracted Shabani (Ekstrakcja Shabani) - Postaci tej nie będziesz mógł uratować, chodzi jedynie o to żeby do niej dotrzeć. Jest to strefa przemysłowa Ngumba Industrial Zone we wschodniej części mapy. Cel ten zaliczysz po odnalezieniu Shabaniego, ale żeby ukończyć misję trzeba się jeszcze dodatkowo ewakuować i będzie ci w tym przeszkadzał Człowiek w Ogniu (Man on Fire).
  • OPCJONALNE (1/5): Successfully hit the floating boy with an attack (Pomyślnie zaatakowano latającego chłopca) - Latający chłopiec pojawia się po rozpoczęciu pojedynku z Człowiekiem w Ogniu w strefie przemysłowej Ngumba Industrial Zone. Opisywany cel najłatwiej możesz zaliczyć zsyłając na chłopca jakiś ładunek dzięki wezwaniu zrzutu z zaopatrzeniem. Nie możesz go trafić z użyciem zwykłej broni.
  • OPCJONALNE (2/5): Fought off the Man on Fire (Przetrwano pojedynek z Człowiekiem w Ogniu) - Do starcia z Człowiekiem w Ogniu (Man on Fire) dochodzi w strefie przemysłowej Ngumba Industrial Zone. Postaci tej nie możesz ostatecznie pokonać. W celu zaliczenia tego celu misji musisz ją jedynie dostatecznie osłabić dzięki wystawianiu ją na kontakt z wodą (szczegóły w opisie przejścia).
  • OPCJONALNE (3/5): Pinpointed route to Ngumba Industrial Zone, West Guard Post from an intel fire (Ustalono trasę podróży do strefy przemysłowej Ngumba Industrial Zone dzięki odnalezieniu danych wywiadowczych) - Dane wywiadowcze są w jednym z namiotów posterunku numer 20 (centralna część mapy).
  • OPCJONALNE (4/5): Extracted an African wild dog near Ngumba Industrial Zone, West Guard Post (Ekstrakcja afrykańskiego dzikiego psa z okolic strefy przemysłowej Ngumba Industrial Zone) - Poszukiwanego psa bezproblemowo odnajdziesz w drodze do strefy przemysłowej. Rozejrzyj się przy rzece niedaleko posterunku 17, zakradnij się do zwierzaka i fultonuj go do Bazy Matki.
  • OPCJONALNE (5/5): Listened to the conversation about the "bodies at Munoko ya Nioka Station (Podsłuchano rozmowy na temat ciał ze stacji Munoko ya Nioka Station) - Do rozmowy dochodzi niedaleko tunelu prowadzącego do strefy przemysłowej Ngumba Industrial Zone. Musisz śledzić przez całą mapę kierowcę ciężarówki, rozpoczynając przy jego pojeździe tuż obok stacji Munoko ya Nioka Station.

Przygotowanie się do misji

Rozegranie tej misji nocną porą nie jest ekstremalnie ważną kwestią, ale jeśli zdecydujesz się na taki wariant zachowania to nieco łatwiej będzie ci unikać kolejnych wartowników we wschodniej części mapy (w drodze do strefy przemysłowej) i nie będziesz też miał problemów z podsłuchaniem rozmowy kierowcy ciężarówki niedaleko posterunku 17. Na misję możesz wziąć ze sobą np. Quiet albo D-Doga.

Ważną rolę odgrywa dobór wyposażenia pod kątem finałowej walki z Człowiekiem na Ogniu. Na misję zabierz wyrzutnię rakiet i/lub ładunki C4, które pomogą ci w powstrzymaniu ataków tego silnego przeciwnika.