Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 14 - Lingua Franca | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czternasta misja gry Metal Gear Solid V rozgrywa się na stosunkowo niewielkim obszarze, na którym do wykonania jest jednak sporo różnych zadań. Misję tę możesz ukończyć na dwa zasadnicze sposoby - odnajdując i ratując Viscounta we własnym zakresie (najlepsza metoda jeśli myślisz o uzyskaniu rangi S) lub podążając za tłumaczem i starając się pozostać niezauważonym żeby go nie spłoszyć. Oprócz zaliczenia głównych celów misji możesz dodatkowo m.in. uratować jeńców oraz fultonować duże kontenery z cennymi surowcami.

Uwaga - Niezależnie od wybranej metody ukończenia misji postaraj się ogłuszyć i fultonować tłumacza języka afrykanerskiego (możesz specjalnie na ten cel powtórzyć misję). Dzięki temu posunięciu będziesz mógł w kolejnych misjach rozgrywanych w Afryce przesłuchiwać napotykanych wrogów.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Identified the Viscount (Zidentyfikowano Viscounta) - Celu tego nie pominiesz, gdyż do identyfikacji Viscounta dojdzie tuż przed tym jak go uratujesz (drugi główny cel misji).
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Extracted the Viscount (Ekstrakcja Viscounta) - Viscounta możesz odnaleźć i uratować (fultonowanie lub wspólny powrót do śmigłowca) zanim jeszcze doprowadzony zostanie do jednej z chatek w wiosce i to najlepsza metoda na szybkie ukończenie misji. Jeśli nie zdążysz go odnaleźć na początku zmagań to możesz go uratować z chatki zanim zostanie przesłuchany przez tłumacza lub po zakończonej rozmowie.
  • OPCJONALNE (1/5): Identified the Afrikaans interpreter (Zidentyfikowano tłumacza języka afrykanerskiego) - Tłumacza poznasz po zielonym berecie. Możesz go zidentyfikować od razu na początku misji (jeśli zamierzasz za nim podążać), gdy będzie podróżował po mapie lub dopiero po tym jak dotrze do chatki, w której więziony jest Viscount.
  • OPCJONALNE (2/5): Pinpointed the locations of the 4 prisoners from an intel file (Ustalono miejsca przetrzymywania więźniów dzięki zdobyciu danych wywiadowczych) - Poszukiwany dokument leży na biurku w centralnej chatce obozu Kiziba Camp. Możesz go zabrać w dowolnym momencie misji (nawet jeśli któryś z więźniów już zginął lub został fultonowany).
  • OPCJONALNE (3/5): Extracted 3 prisoners being held at Kiziba Camp (Uratowano trzech więźniów przetrzymywanych w obozie Kiziba Camp) - Pierwszy więzień pojawia się na początku misji przy tłumaczu (zostanie doprowadzony do obozowiska jeśli go od razu nie ratujesz), drugi więzień jest w głównym obozie, trzeci jest w szałasie przy drodze. Osoby te musisz uratować zanim zostaną zamordowane (dochodzi do tego krótko po tym jak przesłucha ich tłumacz).
  • OPCJONALNE (4/5): Extracted a materials container at Kiziba Camp (Ekstrakcja kontenerów z surowcami z obozu Kiziba Camp) - Musisz fultonować w sumie cztery duże kontenery: dwa z okolic klatek w obozie i dwa z okolic budynku gdzie więziony jest Viscount. Do zaliczenia tego celu misji potrzebujesz oczywiście ulepszenia CARGO 2.
  • OPCJONALNE (5/5): Listened to all 4 prisoners' interrogations (Wysłuchano przesłuchań czterech więźniów) - Musisz od samego początku misji podążać za tłumaczem i wysłuchiwać z bezpiecznej odległości przesłuchań. Nie możesz zostać w międzyczasie zauważony ani zaalarmować wrogów, bo tłumacz przerwie obchód.

Przygotowanie się do misji

Misję tę najlepiej byłoby rozegrać nocną porą. Jest to szczególnie wskazane jeśli zamierzasz śledzić tłumacza i zajmować się podsłuchiwaniem przesłuchań, bo nie możesz wtedy zostać wykryty.

Na misję warto zabrać ze sobą psa (D-Dog), który może ci bardzo pomagać w lokalizowaniu przeciwników podczas skradania się (odpada konieczność ostrożnego rozglądania się i częstego korzystania z lornetki). Na konia (D-Horse) zdecyduj się jeśli chcesz jak najszybciej zaliczyć misję, czyli dotrzeć od razu do pierwszego miejsca pobytu Viscounta. Co do wyposażenia, dobrym pomysłem byłoby zabranie jakiejś wytłumionej snajperki, dzięki której mógłbyś eliminować "niewygodnych" wrogów. Nie jest to jednak wymagane do pomyślnego ukończenia misji. Sprawdź przy okazji czy nie możesz założyć stroju gwarantującego lepszy kamuflaż.