Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 34 - [Extreme] Backup, Back Down | Misja 33 i 34 | Solucja MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Trzydziesta czwarta misja gry Metal Gear Solid V jest kolejną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do dziewiątej głównej misji i wszystkie szczegóły na tematów celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Zmiany w tej wersji misji nie są duże. Musisz się przede wszystkim liczyć z tym, że napotykane w misji wrogie maszyny będą miałe lepsze pancerze i zadawały większe obrażenia. Oprócz tego zabronione jest korzystanie z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).

Przygotowanie się do misji

Jeśli zaliczasz tę misję pod kątem eliminowania wrogich maszyn to możesz wybrać dowolną porę dnia. Na pomocnika wybierz konia (D-Horse), który pomoże ci w szybkim podróżowaniu pomiędzy ważnymi punktami na mapie lub maszynę kroczącą (D-Walker), która ułatwi ci eliminowanie wrogich pojazdów (zakładając, że masz zamiar je niszczyć i pod warunkiem, że opracowałeś dobre bronie dla D-Walkera). Podczas powtórnego zaliczania misji wybierz nocną porę i zabierz ze sobą psa (D-Dog), dzięki któremu łatwiej ponownie odnajdziesz wszystkich jeńców.

Koniecznie wyposaż Big Bossa w najlepszą posiadaną aktualnie wyrzutnię rakiet (zanim rozpoczniesz misję możesz też sprawdzić czy nie masz możliwości opracowania jakichś lepszych wyrzutni w Bazie Matce). Oprócz tego dobrze byłoby zaopatrzyć się w miny czy w większe przeszkody pomocne w zatrzymywaniu przejeżdżających pojazdów.

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Backup, Back Down są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Możesz rozstawić się niedaleko bazy Yakho Oboo Supply Outpost - Misja 34 - [Extreme] Backup, Back Down | Misja 33 i 34 | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz rozstawić się niedaleko bazy Yakho Oboo Supply Outpost

Najważniejsze cele misji powiązane z eliminowaniem wrogich pojazdów najlepiej jest zaliczać pozostając w pobliżu bazy Yakho Oboo Supply Outpost. Obok tej bazy pojawiają się wszystkie pojazdy opancerzone z "podstawowego zestawu" i drogę tę pokonują też jeep i ciężarówka powiązane z opcjonalnymi celami misji.

Staraj się fultonować wszystkie wozy opancerzone i czołgi - Misja 34 - [Extreme] Backup, Back Down | Misja 33 i 34 | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Staraj się fultonować wszystkie wozy opancerzone i czołgi

Kolejne maszyny staraj się fultonować w oparciu o ulepszenie CARGO 2, którym od dłuższego czasu powinieneś już dysponować. Kluczową kwestią jest oczywiście rozstawianie na drodze przeszkód, które będą w stanie je zatrzymać. Na obecnym stadium gry dysponujesz już prawdopodobnie np. dobrymi minami, tak więc wystarczy zadbać o to żeby mieć ze sobą tego typu obiekty i odpowiednio ich użyć. Jeśli pomimo podejmowanych prób dany pojazd ominie przeszkodę to użyj na nim wyrzutni. Musisz tu pamiętać o tym, że wrogie maszyny są w tej misji lepiej opancerzone, tak więc nawet jeśli dysponujesz bardzo dobrą wyrzutnią konieczne może okazać się oddanie 2-3 strzałów zanim dany pojazd zostanie zniszczony (to samo tyczy się śmigłowca latającego nad obszarem misji - nie pozwól mu uciec).