Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V?

GMP (Gross Military Product) to waluta w grze Metal Gear Solid V wykorzystywana między innymi do prowadzenia prac badawczych, rozbudowy Bazy Matki czy wzywania wsparcia podczas zaliczania misji (więcej informacji na temat wydawania gotówki znajdziesz na kolejnej stronie poradnika). Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych metod pozyskiwania funduszy, tj. tych gwarantujący największy przyrost GMP.

Za każdą ukończoną główną misję otrzymasz sporą wypłatę - Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Za każdą ukończoną główną misję otrzymasz sporą wypłatę

Zdecydowanie najlepsza metoda na pozyskiwanie dużych ilości GMP to rozgrywanie misji głównego wątku fabularnego gry. Za ukończenie głównego zadania niemal zawsze dostaje się kilkaset tysięcy GMP i może to bardzo wyraźnie podreperować Twój budżet. Nagroda z tytułu zaliczenia misji nie jest oczywiście w całości odgórnie ustalona, bo gra bierze też pod uwagę to jak sobie w niej poradziłeś. Staraj się zaliczać wszystkie cele misji, a także unikać wykrycia i zabijania innych osób. Oprócz tego możesz liczyć na wysoką premię jeśli w danej misji udało ci się zdobyć najwyższą rangę S.

Diamenty zazwyczaj warte są 10000 GMP za sztukę, choć trafiają się ich rzadsze odmiany - Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Diamenty zazwyczaj warte są 10000 GMP za sztukę, choć trafiają się ich rzadsze odmiany

Kolekcjonowanie nieoszlifowanych diamentów (Rough Diamonds) to kolejna dobra metoda na pozyskiwanie dodatkowych funduszy. Staraj się w miarę możliwości dokładnie badać wszystkie odwiedzane w misjach lokacje, dzięki czemu w trakcie zaliczania pojedynczego zadania odnajdziesz ich co najmniej kilka (możesz ich też szukać podczas swobodnego przemierzania świata gry). Pojedynczy diament jest zazwyczaj warty 10000 GMP, aczkolwiek zdarzają się też bardziej wartościowe (i lepiej ukryte) sztuki warte nawet 100000 GMP.

Uwaga - Jeśli masz problemy z odnajdywaniem diamentów to możesz przesłuchiwać napotykanych żołnierzy. Niektórzy z nich wyjawią gdzie one są ukryte i na Twojej mapie pojawią się nowe znaczniki, do których trzeba tylko będzie dotrzeć.

Poboczne misje to zysk rzędu kilkudziesięciu tysięcy GMP i wiele z nich możesz powtarzać - Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Poboczne misje to zysk rzędu kilkudziesięciu tysięcy GMP i wiele z nich możesz powtarzać

Poboczne misje (Side-Ops) w MGS V są dobrym i zarazem bardzo stabilnym źródłem utrzymania się. Dzieje się tak dlatego, że w grze jest ich ponad 150 i każda z nich gwarantuje przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy GMP. Dodatkową zachętą jest to, że opcjonalne misje są zazwyczaj bardzo krótkie (np. odnalezienie tylko jednego planu czy uratowanie tylko jednego zakładnika), dzięki czemu nie poświęcisz na nie zbyt dużo czasu.

Uwaga - Wybrane poboczne misje z czasem można powtarzać. Możesz zdecydować się na taki krok jeśli nagle potrzebujesz zastrzyku gotówki, a proponowane przez grę zupełnie nowe misje z jakichś powodów ci nie pasują.

Wysyłanie swoich ludzi na misji wiąże się z ryzykiem, ale i ze sporymi potencjalnymi nagrodami - Jak gromadzić gotówkę (GMP) w MGS V? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wysyłanie swoich ludzi na misji wiąże się z ryzykiem, ale i ze sporymi potencjalnymi nagrodami

W dalszej części głównej kampanii w MGS V dostępna staje się opcja wysyłania swoich podwładnych na misje. Zadania te mają przeróżne nagrody, ale dość często pozwalają na zdobywanie właśnie gotówki. Staraj się w rezultacie pamiętać o tym żeby w danym momencie gry zawsze mieć jakichś ludzi w terenie, zwłaszcza że gra nie wymusza na Tobie śledzenia ich postępów. Na to czy dana misja zakończy się sukcesem czy niepowodzeniem wpływa procentowy współczynnik szans na jej ukończenie. Więcej informacji na temat tego elementu gry znajdziesz w naszym drugim poradniku w rozdziale dotyczącym zarządzania Bazą Matką.