Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 1 - Phantom Limbs | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Pierwsza właściwa misja gry Metal Gear Solid V jest stosunkowo długa i możesz przy niej spędzić grubo ponad godzinę. O ile zaliczenie głównego zadania nie jest bardzo czasochłonne, o tyle czas poświęcony grze może zostać wydłużony dzięki pobocznym zleceniom czy staranniejszej eksploracji otoczenia. W trakcie przechodzenia tej misji po raz pierwszy nie interesuj się dwoma pobocznymi zadaniami dotyczącymi ekstrakcji dowódcy z koszar oraz kierowcy ciężarówki. Warto ich porwać dopiero po odblokowaniu sobie dostępu do opcji "fultonowania" (odsyłania ludzi i sprzętu balonem).

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Extracted Kazuhira Miller (Ekstrakcja Kazuhiry Millera) - Jest on więziony w jednym z budynków w wiosce Da Ghwandai Khar we wschodniej części obszaru działań. Możesz tam od razu wyruszyć lub najpierw ustalić dokładne miejsce jego pobytu (poboczny cel 1). Zadanie to zaliczysz dopiero na sam koniec misji, czyli po załadowaniu Kazuhiry na pokład śmigłowca.
  • OPCJONALNE (1/5): Pinpointed Kazuhira Miller's whereabouts (Ustalono miejsce przetrzymywania Kazuhiry Millera) - Nie jest to obowiązkowy cel misji, ale gra będzie zachęcała Cię żeby zająć się nim przed rozpoczęciem głównego zadania. Musisz dotrzeć do wioski Da Wialo Kallai i odnaleźć dokumenty w jednym z jej budynków (jest on w centralnej części wioski).
  • OPCJONALNE (2/5): Extracted the commander from Wakh Sind Barracks (Ekstrakcja dowódcy z koszar Wakh Sind) - Koszary Wakh Sind Barracks znajdują się w północnej części mapy. Zadaniem tym powinieneś się zająć dopiero podczas powtórnego zaliczania pierwszej misji, bo jeśli nie będziesz dysponował "fultonowaniem" (odsyłaniem ludzi balonem) to jego zaliczenie okaże się bardzo skomplikowane.
  • OPCJONALNE (3/5): Completed the mission without being discovered by the Skulls (Ukończono misję bez wykrycia przez oddział Skulls) - Do spotkania z oddziałem Skulls dochodzi w końcowej części misji, podczas prób ekstrakcji Kazuhiry Millera. Możesz spróbować odwrócić ich uwagę lub zaczekać aż się rozejdą i przekraść się obok nich.
  • OPCJONALNE (4/5): Secured the rough diamonds hidden in Spugmay Keep (Zabezpieczono nieoszlifowane diamenty ukryte w Spugmay Keep) - Spugmay Keep to lokacja, w której rozpoczynasz misję, tak więc możesz zająć się tym zadaniem od razu na samym początku. Jedyne co musisz zrobić to zlokalizować nieoszlifowany diament leżący na jednej ze skalnych półek niedaleko ruin.
  • OPCJONALNE (5/5): Extracted the transport truck driver (Ekstrakcja kierowcy ciężarówki) - Kierowca podróżuje po wszystkich posterunkach i wioskach znajdujących się w obszarze działań. Możesz zaczaić się na niego w jednym z tych punktów lub zaatakować go po drodze. Zadaniem tym powinieneś się zająć dopiero podczas powtórnego zaliczania pierwszej misji, bo jeśli nie będziesz dysponował "fultonowaniem" (odsyłaniem ludzi balonem) to jego zaliczenie okaże się bardzo skomplikowane.

Przygotowanie się do misji

Gra nie pozwala na przygotowanie się do tej misji podczas rozgrywania jej po raz pierwszy. Możesz tego dokonać gdy po raz kolejny ją zaliczasz. Nie musisz wtedy brać ze sobą jakichś unikalnych elementów wyposażenia, choć może przydać się na przykład strój z dobrym kamuflażem lub taki, który lepiej wyciszy odgłosy wydawane podczas przemieszczania się. Nie możesz też osobiście wybrać pory dnia - musi to być późne popołudnie.