MGS 5 The Phantom Pain: Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea
Aktualizacja:
Ogólne informacje na temat misji
Czterdziesta druga misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do dwudziestej dziewiątej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Zmiany w tej wersji misji dotyczą członków oddziału Skulls, z którymi stacza się bitwę. Sa oni bardziej wytrzymali niż wcześniej i zadają też większe obrażenia. Sprawia to, że pokonanie ich jest trudniejsze i wymaga dysponowania lepszym sprzętem. Dodatkowo zabronione jest korzystanie z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).
Przygotowanie się do misji
Jeśli omawianą misję chcesz rozegrać w ostrożny sposób (polegając na taktyce działania przedstawionej w opisie przejścia misji 29) to zabierz na nią Quiet. Jeżeli z kolei zamierzasz podejmować próby angażowania się w bezpośrednie walki ze Skullsami to na pomocnika wybierz D-Walkera. Na taki krok zdecyduj się jednak tylko wtedy gdy od momentu odblokowania maszyny kroczącej regularnie inwestowałeś w jej kolejne ulepszenia i dysponuje ona teraz dobrym pancerzem i uzbrojeniem.
Główny bohater może zabrać na tę misję karabin snajperski lub wyrzutnię rakiet. Oprócz tego konieczne załóż mu najlepszy dostępny aktualnie strój bojowy, który zmniejszy ryzyko natychmiastowej śmierci w wyniku najsilniejszych ataków ze strony Skullsów. Zanim rozpoczniesz misję sprawdź też czy masz około 100-150 tysięcy GMP w zapasie na potrzeby wzywania zrzutów z zaopatrzeniem.
Wskazówki pomocne w ukończeniu misji
Najważniejsze założenia misji Metallic Archaea są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.
![Skullsów najlepiej ponownie atakować z dachu niedostępnego dla nich budynku - Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea | Misja 42 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry](https://cdn.gracza.pl/galeria/Html/Poradniki/1630/75279702.jpg)
Bitwę ze Skullsami dobrze jest rozegrać w bardzo podobny sposób do jej pierwszej wersji z misji 29, a więc tuż po rozpoczęciu zmagań oznaczyć co najmniej kilku z nich z pomocą lornetki i następnie jak najszybciej przemieścić się na dach południowego budynku, który jest dla tych przeciwników niedostępny. Po zajęciu miejsca na dachu możesz rozpocząć atakowanie Skullsów z pomocą snajperki lub wyrzutni. Pamiętaj jednak o tym, że nie jesteś nietykalny i oprócz zwykłego ostrzału ze strony członków oddziału Skulls musisz też unikać wytwarzanych przez nich kamiennych iglic. Odskakuj gdy tylko zauważysz, że na dachu pojawiła się iglica, która za chwilę eksploduje z dużą siłą. Pominięcie tego kroku w skrajnych przypadkach może zaowocować nawet natychmiastową śmiercią Big Bossa. Tak samo jak wcześniej regularnie wzywaj sobie na dach zrzuty z zaopatrzeniem żeby zawsze mieć amunicję do głównej broni i nie przerywać ataków.
![Pokonanych wrogów możesz fultonować lub nie ryzykować i pozostawać na dachu - Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea | Misja 42 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry](https://cdn.gracza.pl/galeria/Html/Poradniki/1630/75279717.jpg)
Jeśli od czasu pierwszej bitwy ze Skullsami mocno rozwijałeś D-Walkera to możesz zrezygnować z pomysłu bronienia się na dachu jednego z budynków lotniska i angażować się w bardziej otwarte walki. W takim przypadku musisz jednak przede wszystkim dbać o pozostawanie w ciągłym ruchu, bo nawet najlepszy pancerz D-Walkera nie obroni Cię przed głównymi atakami Skullsów.
Niezależnie od obranej taktyki działania pamiętaj o tym, że przeciwnicy są bardzo wytrzymali, tak więc niezmiernie istotne jest to żeby atakować ich po kolei. Pokonanych Skullsów można fultonować, ale jest to bardzo ryzykowne, bo należałoby się tym zająć od razu po pokonaniu danego droga. Na taki krok zdecyduj się więc tylko jeśli pragniesz zaliczysz wszystkie cele misji.
Komentarze czytelników
Mam 82% stanu gry MGS V Phantom Pain a mój bohater Snake jest cały czerwony zmiany munduru i prysznic nie pomagają pomocy!!
WITAM.GRA jest Prawie Super lepsza niż Splinter Cell i inne skradanki tego typu!Znów do niej powróciłem ale mam Duży Problem z rozdzieleniem żołnierzy do Danej Grupy że Specjalnymi Zdolnościami!?!-Mam full żołnierzy po 185 i 200 w danych grupach a poziom grup 76-73.Chodzi mi szczególnie o 2 grupy które odblokowują nowe projekty broni!!--Prosze Pomóżcie jak ktoś coś wie?!Do tych dwóch grup nie mogę już nikogo dodać a mam poziom 76 a potrzebuje 96 jak to zrobić??!!!Pozdro
Trzeba podnieść poziomy mader baze to znaczy wykupić i zakończyć misje dodatkowe
Do tej pory zastanawiam się, czy istnieje jakiś trick, który pozwala nie wdawać się z nim w otwartą walkę?
Co muszę zrobic by po misji 39 wskoczyly kolejne?Dostalem psa ale misje zblokowaly sie na39.Czemu?
Wskoczyla misja 41.A co z 40!!?Kurcze ,dlaczeg nie moze byc normalnie?
Zagubiona misja 40 wskoczyla po tym jak w misji 11 uratowalem cycatą Panią snajper.Japonia to dziwny kraj
Kurcze nie wiem gdzie zapytac. Nowego tematu nie bede zakladal, a nuz ktos tutaj odpowie.
Kupilem wczoraj MGS i pogralem pare ladnych godzin. Dzisiaj gdy probuje sie zalogowac mam info, ze nie moge polaczyc sie z serwerem i musze grac offline. Szukalem informacji czy to moze nie sa jakies prace przy serwerach ale nigdzie o tym nie pisza (twitter/fb/newsy) i zastanawiam sie czy to moze tylko u mnie jest ten problem?
sedno - wiem, ze gra juz "stara" ale moze ktos ma zainstalowana i moglbys sprawdzic czy go loguje? :)
Loguje bez problemów więc szukaj u siebie przyczyny Sir klesek.
Witam Czemu nie moge zrobic CARGO2 skoro uwolnilem Malika?Dzieki misji 10 mialem miec cargo2 a nie mam? W opcjach mam klodke tylko na ,transportation specialist,,.Ale czemu?
W bólach rozkminilem problem .Jakiś kolesi musialem uratowac z misji 10 i 15
Poradnik. Całkiem ok.Naprawdę pomaga.Gra Bardzo dobra rozbudowana, mnóstwo broni i sprzętu. Producenci Splinter Cell z Ubisoft powinni się uczyć bo walą niezłą ścieme. Pozdrawiam graczy z dobrym gustem.
Side Ops numer 50 oczywiscie ktory posuwa fabułe do przodu
Witam. Mam pewien problem i potrzebuje pomocy. Podczas ostatniej gry przeszedłem misje 32 i potem 2 Side Opsy : Capture Legendary Ibis i Capture Legendary Jackal po czym wrocilem do bazy matki i zalaczyla sie cut scenka. Potem zasejwowalem i wylaczylem. Wczoraj odpalam gre jestem w mother base a tam nie ma nikogo, zadnych zolnierzy, gazików, chce isc do misji Side Ops #43 ale nie moge wezwac helikoptera bo lądowiska jakby nie czynne o co kaman bo nie wiem co zrobic ?
Miałam problem z minami i ktoś napisał że rozbrajanie jest bardzo trudne i najlepiej strzelać. Nie jest trudne,mina jest płaska i swieci czerwonym światłem w jednym kierunku, trzeba podejść od "tyłu "i pojawi się kółko żeby ją zabrać ,pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłam
@padel
Musisz zalatwic oddzial skulls. Wtedy ludziska beda normalni i znajdziesz pojazd.
Witam!Mam problem z misją 28 Code Talker.
Po odnalezieniu Code Talkera postanowiłem udać się z nim do lądowiska którego miał pilnować pojazd opancerzony. Ale zamiast tego wszędzie byli zainfekowani żołnierze. Czy tylko ja tak miałem?
Witam!
Mam ogromną prośbę - nie umiem odblokować misji 38 - pomocy!
Skończyłem misję 35, wszystkie dostępne żółte Side-Opsy i "wysłuchałem" wszystkich kaset.
Misji dalej nie widzę... Czy ktoś wie czemu>>>?
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
