Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 49 - [Subsistence] Occupation Forces | Misje 47, 48 i 49 | Solucja MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czterdziesta dziewiąta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z kategorii powtarzanych. Jej założenia są identyczne do ósmej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Zasadniczą różnicą jest to, że tym razem musisz ukończyć misję Occupation Forces bez korzystania z jakiegokolwiek wsparcia ze strony Diamentowych Psów. Najważniejsze zmiany to:

  • brak możliwości zabrania na misję broni
  • brak możliwości zabrania na misję dodatkowego wyposażenia (jedynym wyjątkiem jest bioniczne ramię Big Bossa)
  • zakaz korzystania z usług pomocników (całą misję rozgrywa się w pojedynkę)
  • brak możliwości wyboru pory dnia
  • zakaz używania trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat)

Przygotowanie się do misji

Do misji tej nie możesz się w żaden sposób przygotować (nie możesz wybrać wyposażenia, pomocnika ani nawet pory dnia).

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Occupation Forces są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Misję najlepiej jest rozpocząć na wschód od wioski Qarya Sakhra Ee i od razu wyruszyć do posterunku numer 10 - Misja 49 - [Subsistence] Occupation Forces | Misje 47, 48 i 49 | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Misję najlepiej jest rozpocząć na wschód od wioski Qarya Sakhra Ee i od razu wyruszyć do posterunku numer 10. W miejscu tym przebywa czterech strażników, ale możesz ich dość łatwo po kolei eliminować i wejść przy okazji w posiadanie jakiegoś standardowego karabinu. Głównym powodem odwiedzenia posterunku 10 jest jednak możliwość dokonania kradzieży pokazanego na dołączonym obrazku wozu APC wyposażonego w rakiety (130mm Rocket). Możesz już po nadjechaniu konwoju rozpocząć ostrzał rakietowy i bez większych przeszkód zniszczyć wszystkie trzy wrogie maszyny (ciężarówkę i dwie czołgi), z którymi powiązane są główne cele misji.

Niektórzy przeciwnicy mają przy sobie wyrzutnie Killer Bee - Misja 49 - [Subsistence] Occupation Forces | Misje 47, 48 i 49 | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Niektórzy przeciwnicy mają przy sobie wyrzutnie Killer Bee

Jeżeli pojazd opancerzony z rakietami został przedwcześnie zniszczony to nie musisz obawiać się tego, że zaliczenie tej misji stanie się wyjątkowo trudne. Możesz przede wszystkim poszukać zastępstwa dla rakiet, w które wyposażony był wóz APC. Możesz w tym celu na przykład dotrzeć do jednego ze stanowisk moździerzowych w wiosce, zaczekać aż nadjedzie konwój i rozpocząć jego ostrzeliwanie. Zadbaj w takiej sytuacji o to żeby czołg jadący na przedzie został jak najszybciej zniszczony, bo może on ostrzelać Twoją pozycję. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wyeliminowanie żołnierzy z wioski. Co najmniej jeden z nich jest wyposażony w wyrzutnię Killer Bee, którą możesz sobie "pożyczyć".

Najbardziej ryzykowny wariant działania zakłada fultonowanie wszystkich maszyn z konwoju. Możesz w takiej sytuacji użyć np. wozu APC do zablokowania drogi, schować się w krzakach i zaczekać na przyjazd konwoju. Zacznij od fultonowania czołgu jadącego z tyłu, następnie przyczep balon do ciężarówki z dowódcą i na koniec zajmij się drugim czołgiem.