Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przydatne wskazówki dotyczące Bazy Matki | Baza Matka | Metal Gear Solid V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Przydatne wskazówki dotyczące Bazy Matki

Poniżej znajduje się zestawienie różnorakich podpowiedzi związanych z Bazą Matką, a w szczególności z poprawnym zarządzaniem nią oraz z kwestiami niedostatecznie wyjaśnionymi przez samą grę, których znajomość jest bardzo istotna.

  • Postaraj się jak najwcześniej rozbudować wszystkie platformy Bazy Matki do drugiego poziomu. Priorytetową rolę przy zakupach kolejnych poziomów (trzeciego i czwartego) mają platformy R&D (szybsze opracowywanie wynalazków), Command (bardziej liczny personel) oraz Base Development (otrzymywanie większej ilości surowców). Każdy zakup nowego poziomu platformy jest oczywiście bardzo kosztowny, tak więc regularnie wykonuj misje i fultonuj odnajdywane kontenery z surowcami, dzięki czemu będziesz mógł finansować tego typu operacje.
  • Nigdy nie wydawaj całej posiadanej gotówki (GMP) na nowe projekty badawcze czy na rozbudowę Bazy Matki. Staraj się mieć zawsze w zapasie co najmniej 100-200 tysięcy GMP, bo fundusze te mogą okazać się konieczne np. do zaliczenia jakiejś misji (sfinansowanie fultonowania ciężkiego sprzętu czy dostarczenia zrzutów z zaopatrzeniem).
  • Za każdym razem gdy przemierzasz świat gry rozglądaj się za potencjalnymi surowcami, np. za skrzynkami i kontenerami zawierającymi materiały, czy za roślinami nadającymi się do zabrania. Te ostatnie bardzo często odnajduje się wokół lądowisk śmigłowca, tak więc zanim wskoczysz na pokład maszyny latającej żeby opuścić teren misji przeszukaj okoliczny teren w poszukiwaniu roślin.
  • Wysyłanie podwładnych na misje wiąże się z ryzykiem zakończenia się danej operacji niepowodzeniem i może to doprowadzić do odniesienia przez nich poważnych obrażeń (trafią wtedy na platformę medyczną) lub do ich śmierci. Wysyłaj swoich ludzi na misje tylko gdy ryzyko porażki jest niewielkie. Dodatkowo z zaliczeniem najtrudniejszych unikalnych misji (tych oznaczonych żółtą kropką) warto wstrzymać się do momentu aż zrekrutujesz większą liczbę wysoko wykwalifikowanych pracowników.
  • W początkowej fazie gry postaraj się doprowadzić do wynalezienia przede wszystkim ulepszeń dla urządzenia do fultonowania, dzięki którym będziesz dysponował większą liczbą balonów i będziesz mógł odsyłać cięższe ładunki (kontenery z surowcami, pojazdy, stanowiska przeciwlotnicze itp.). Oprócz tego zainteresuj się wynalazkami, które pozwolą ci wejść w posiadanie dobrego stroju do skradania się oraz lepszych wyciszonych broni (karabin szturmowy, pistolet, snajperka). Dodatkowo zadbaj o swoich podwładnych. W szczególności mogą ci pomóc "zbroje" dla psa (D-Doga), dzięki którym będzie on mógł zabijać lub ogłuszać wskazanych przeciwników.
  • Dąż do tego żeby mieć jak najwięcej podwładnych opisanych rangami A oraz S. Możesz to osiągnąć przede wszystkim dzięki fultonowaniu elitarnych postaci powiązanych z pobocznymi celami zaliczanych misji. Oprócz tego możesz opracować ulepszenie lornetki, które pozwoli ci skanować wrogów i ustalić już na starcie jaką rangą oni dysponują. Będziesz wtedy mógł zignorować słabszych potencjalnych rekrutów i skupić się na odesłaniu do bazy tylko tych najlepszych.
  • Wszystkie operacje w Bazie Matce wykonywane są w czasie rzeczywistym. Dotyczy to między innymi zaliczanych przez podwładnych misji Dispatch Missions czy opracowywania projektów badawczych. Czas płynie ponadto tylko wtedy gdy gra jest włączona. Musisz o tym pamiętać, bo niekiedy na zakończenie pojedynczej akcji potrzeba nawet kilku godzin. Regularnie sprawdzaj czy nie możesz wysłać swoich ludzi na nową misję albo czy nie jesteś w stanie rozpocząć nowych badań. Oprócz tego staraj się codziennie logować do gry, dzięki czemu z menu Rewards w zakładce Mother Base będziesz mógł regularnie odbierać losowe nagrody (są to np. punkty Motherbase Coins, GMP czy surowce).