Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 35 - Cursed Legacy | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Odblokowanie misji 35

Misja 35 nie staje się automatycznie dostępna po ukończeniu misji 32 (nowej) oraz 33-34 (powtarzanych). Musisz w pierwszej kolejności zająć się dwoma pobocznymi zadaniami (Side-Ops), a konkretnie misjami 143 (Extract the AI Pod) i 144 (Secure the Remains of the Man on Fire). Opisy przejścia tych dodatkowych zadań znajdują się w naszym drugim poradniku do gry MGS V.

Ogólne informacje na temat misji

Trzydziesta piąta misja gry Metal Gear Solid V zakłada powrót do doliny odwiedzanej już wcześniej podczas przechodzenia trzydziestego głównego zadania. Główny cel tej misji to zlokalizowanie w dżungli dwóch kontenerów z cenną zawartością i fultonowanie ich. Nie musisz się na szczęście początkowo śpieszyć z realizacją tego zadania i możesz się też zająć dodatkowymi celami. Są one związane między innymi z wejściem w posiadanie danych wywiadowczych, porwaniem wrogiego dowódcy i odnalezieniem nieoszlifowanych diamentów.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Extracted 2 containers (Dokonano ekstrakcji dwóch kontenerów) - Kontenery odnajduje się w dżungli w dolinie Lufwa Valley i każdego z nich pilnuje kilku wrogów. Po tym jak dokonasz ekstrakcji pierwszego kontenera będziesz miał dokładnie 9 minut na fultonowanie drugiego (wcześniej nie musisz się śpieszyć).
  • OPCJONALNE (1/5): Completed the mission by riding a Fulton extracted container out of the hot zone (Ukończono misję opuszczając teren zmagań na dachu fultonowanego kontenera) - Musisz po dotarciu do drugiego fultonowanego kontenera wdrapać się na niego, ustawić się w samym jego środku, skorzystać z urządzenia do fultonowania i szybko położyć się na kontenerze. Przy odrobinie szczęścia nie spadniesz z niego.
  • OPCJONALNE (2/5): Completed the mission without the enemy discovering the container extraction (Ukończono misję nie pozwalając przeciwnikom na zauważenie momentu ekstrakcji kontenerów) - Musisz jedynie zadbać o to żeby w momencie ekstrakcji danego kontenera w pobliżu nie było żadnych przeciwników (wcześniejsze poczynania nie są brane pod uwagę).
  • OPCJONALNE (3/5): Pinpointed the soldier's location from an intel file (Ustalono miejsce pobytu dowódcy dzięki odnalezieniu danych wywiadowczych) - Do odnalezienia są dwa dokumenty - jeden w obozie w centralnej części doliny Lufwa Valley i jeden na drugim piętrze posiadłości.
  • OPCJONALNE (4/5): Extracted the commander of the Zero Risk Security force guarding the mansion (Dokonano ekstrakcji dowódcy oddziału Zero Risk Security strzegącego posiadłości) - Dowódca podróżuje po całej posiadłości i musisz go ogłuszyć oraz fultonować. Możesz go sam odnaleźć lub ustalić jego położenie dzięki zdobyciu danych wywiadowczych (trzeci opcjonalny cel).
  • OPCJONALNE (5/5): Recovered the rough diamonds snatched by the common raven near Lufwa Valley, NW Guard Post (Odzyskano nieoszlifowane diamenty skradzione przez kruki niedaleko północno-zachodniego posterunku) - Za diamentami musisz rozejrzeć się na wschód od posterunku 08. Latają nad nimi kruki i pomogą ci w ten sposób w ich zlokalizowaniu.

Przygotowanie się do misji

Całą misję dobrze jest zaliczać nocą, dzięki czemu pola widzenia przeciwników zostaną znacząco ograniczone. Nie jest to jeszcze takie ważne podczas przemierzania dżungli, ale do posiadłości za dnia o wiele trudniej jest się zakraść. Na pomocnika warto zabrać ze sobą D-Doga, który pomoże Big Bossowi w zlokalizowaniu wrogów rozstawionych przy kontenerach oraz przebywających w posiadłości.

Do zaliczenia tej misji wymagane jest ulepszenie CARGO 2 dla urządzenia do fultonowania (transportowanie ciężkich ładunków balonem). Koniecznie je zakup (zakładka prowadzenia prac badawczych w urządzeniu iDroid) jeśli go jeszcze nie posiadasz, bo w przeciwnym wypadku zostaniesz zmuszony do złożenia zamówienia na nie już po dotarciu do obszaru misji (jest ono na szczęście błyskawicznie realizowane). Dobór pozostałego wyposażenia nie odgrywa dużej roli, aczkolwiek warto mieć założony strój usprawniający kamuflaż (przyda się to szczególnie w okolicach posiadłości).