Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uratowanie i ekstrakcja inżynierów | Misja 24 - Close Contact poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Uratowanie i ekstrakcja inżynierów

Dotrzyj do zbiegłego mężczyzny i fultonuj go - Uratowanie i ekstrakcja inżynierów | Misja 24 - Close Contact - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Dotrzyj do zbiegłego mężczyzny i fultonuj go

Do namiotu zacznij się zbliżać przechodząc przez północną część obozu. Nie powinna ona być pilnowana, ale warto pozostawać w pozycji kucającej i utrzymywać bezpieczny dystans od zidentyfikowanych wrogów. Jako pierwszego należy uratować mężczyznę inżyniera. Za niedługo powinien on uciec z namiotu i zacząć się od niego powoli oddalać. Zaczekaj aż znajdzie się w odległości co najmniej kilkudziesięciu metrów od namiotu, zbliż się do niego i go fultonuj (staraj się nie zaalarmować wrogów wykonanym fultonowaniem).

Uwaga - Nie możesz spóźnić się z uratowaniem pierwszego inżyniera, bo jego ucieczka zostanie wkrótce odnotowana i wrogowie wyruszą na jego poszukiwania. Jeśli inżynier zostanie odnaleziony to wrogowie zabiją go i misja zakończy się porażką.

Możesz zakraść się do namiotu z kobietą - Uratowanie i ekstrakcja inżynierów | Misja 24 - Close Contact - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz zakraść się do namiotu z kobietą

Uratowaniem kobiety inżyniera zajmij się dopiero po tym jak fultonowany zostanie pierwszy więzień. Jeśli chcesz możesz zaryzykować i zakraść się od tyłu do namiotu z zamiarem wyniesienia jej. Musisz jednak pośpieszyć się z taką akcją. Jeśli chcesz możesz dodatkowo odwrócić uwagę okolicznych strażników np. rzuconym magazynkiem i nakłonić ich do oddalenia się od namiotu.

Zatrzymaj gazika w trakcie podróży lub wyrusz za nim do stacji - Uratowanie i ekstrakcja inżynierów | Misja 24 - Close Contact - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zatrzymaj gazika w trakcie podróży lub wyrusz za nim do stacji

Jeżeli nie zdążysz z uratowaniem kobiety to zostanie ona wyprowadzona z namiotu i umieszczona na pokładzie gazika, który w międzyczasie pojawił się w obozie. Pojazd ten po krótkim postoju wyruszy na południowy-zachód w stronę stacji Munoko ya Nioka Station. Możesz go oczywiście spróbować zatrzymać po drodze, ale musiałbyś się wtedy pośpieszyć z wyprzedzeniem go i rozstawieniem na drodze jakiejś przeszkody (ostrzelanie załogi gazika jest ryzykowne i zaalarmuje wrogów).

Kobieta doprowadzona zostanie do wrogiej bazy - Uratowanie i ekstrakcja inżynierów | Misja 24 - Close Contact - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Kobieta doprowadzona zostanie do wrogiej bazy

Najbardziej pesymistyczny wariant zakłada, że nie udało ci się uratować kobiety gdy była jeszcze w namiocie ani zatrzymać gazika po tym jak została zabrana. Pojazd ten zatrzyma się po dotarciu do stacji i wrogowie wraz z zakładniczką wkroczą na jej teren. Oznacza to, że zmuszony zostaniesz do infiltracji nowej wrogiej bazy. Nie próbuj tego od południowej strony, bo jedyna bramka prowadząca do stacji jest oświetlona. Zamiast tego powróć do przejścia w wąwozie, obejdź całą mapę i dotrzyj do stacji od północnej strony. Tu o wiele łatwiej można przekradać się między wrogami.

Niezależnie od okoliczności w jakich dotarłeś do kobiety inżyniera musisz przenieść ją w jakieś bezpieczne miejsce i następnie fultonować ją, wezwać dla niej śmigłowiec ratunkowy lub wraz z nią opuścić mapę (najlepiej jakimś pojazdem).