Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 11 - Cloaked in Silence | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Jedenasta misja gry Metal Gear Solid V w całości dotyczy pokonania Quiet, czyli kobiety z organizacji Cypher wyposażonej w broń snajperską. Zwycięstwo będziesz mógł odnieść na dwa zasadnicze sposoby - pozbawiając Quiet całego czerwonego paska energii życiowej lub wyczerpuąc jej niebieski pasek wytrzymałości. Po tym jak odniesiesz zwycięstwo gra postawi Cię ponadto przed ważnym wyborem czy chcesz zamordować Quiet czy też pojmać ją żywcem.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Eliminated Quiet (Wyeliminowano Quiet) - Zwycięstwo możesz odnieść dzięki pozbawieniu Quiet całego paska zdrowia lub wytrzymałości. W tym pierwszym przypadku nie musisz się bać tego, że przedwcześnie ją zabijesz, bo oba warianty prowadzą do tej samej scenki przerywnikowej.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Determined what to do with Quiet (Zadecydowano o dalszych losach Quiet) - Niezależnie jak udało ci się pokonać Quiet na sam koniec zmuszony zostaniesz do podjęcia decyzji czy chcesz ją zabić czy wziąć na zakładnika. Lepszy jest oczywiście ten drugi wariant, bo w dalszej perspektywie zyskasz dzięki temu nowego pomocnika (Buddy).
  • OPCJONALNE (1/2): Neutralized Quiet without hitting her with lethal weapons (Zneutralizowano Quiet bez korzystania z broni służących do zabijania) - Nie musisz całkowicie rezygnować z broni, aczkolwiek dozwolone są jedynie pukawki, dzięki którym można ogłuszyć atakowany cel (np. pistolet z amunicją usypiającą). Zadbaj też o to żeby nie używać granatów czy innych materiałów wybuchowych.
  • OPCJONALNE (2/2): Neutralized Quiet with non-firearm attacks (Zneutralizowano Quiet bez używania broni) - Cel ten najprościej możesz wykonać zsyłając na Quiet zrzuty z zaopatrzeniem. Opcjonalnie możesz też jednak podjąć próbę zaskoczenia jej w walce wręcz.

Przygotowanie się do misji

Nie musisz decydować się na rozegranie tego pojedynku nocną porą, bo nawet wtedy Quiet nie będzie miała problemów z zauważaniem głównego bohatera z dużych odległości. Za dnia może ci być zresztą łatwiej ci ją odnajdywać po tym jak przemieści się w inne miejsce.

Jeśli jest to tylko możliwe zabierz na tę misję psa (D-Dog), który będzie ci pomagał w lokalizowaniu pani snajper. Co do wyposażenia, jeżeli masz zamiar pozbawić Quiet paska zdrowia to wyposaż się w najlepszy posiadany karabin snajperski. Jeśli planujesz pozbawić ją paska wytrzymałości to wybór uzbrojenia nie odgrywa większej roli.