Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Nieoficjalny poradnik do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest kompletnym przewodnikiem po nadspodziewanie złożonej i bogatej w zawartość produkcji autorstwa Hideo Kojimy. Cały poradnik podzielony został na kilkanaście mniejszych bądź większych rozdziałów, poświęconych między innymi mechanice gry, zaliczaniu kolejnych zadań czy odkrywaniu wszystkich niespodzianek pozostawionych przez jej twórców. W początkowej części poradnika znalazło się kilka rozdziałów z różnorakimi poradami dotyczącymi rozgrywki. Na kolejnych stronach omówione zostały takie aspekty gameplay'u jak eksploracja świata gry, skradanie się, eliminowanie wrogów w bezpośrednich potyczkach czy korzystanie z usług pomocników. Uzupełnieniem tej części poradnika jest rozdział z najczęściej zadawanymi pytaniami (np. jak szybko się wzbogacić czy jakimi projektami badawczymi się zainteresować). Bardzo dużą część niniejszego poradnika zajął opis przejścia głównego wątku fabularnego gry. Podpowiada on jak docierać do kolejnych celów misji i jak zaliczać przydzielane zadania w stu procentach. Główne misje to nie wszystko, bo w naszym poradniku znalazły się też omówienia wszystkich 157 pobocznych zadań (Side-Ops) odblokowywanych sukcesywnie w trakcie gry. Kolejne rozdziały poruszają między innymi tematy odnajdywania sekretów (kasety, plany, zdjęcia i inne), poprawnego zarządzania Bazą Matką oraz zdobywania osiągnięć. Godne odnotowania jest to, iż niniejszy poradnik wzbogacony został wieloma obrazkami pokazującymi najważniejsze lokacje czy przedmioty. Oprócz tego w wybranych jego rozdziałach znalazły się mapy okolicy, które powinny pomóc w sprawnej nawigacji po ogromnym świecie gry. Metal Gear Solid: The Phantom Pain to ostatnia produkcja studia Kojima Productions dowodzonego przez Hideo Kojimę. W tej części słynnej serii przenosimy się do 1984 roku i dla odmiany sterujemy postacią Big Bossa. Dużą część gry spędzamy w Afganistanie, choć przenosimy się też między innymi do Afryki.

W poradniku zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Oznaczenia kolorystyczne

W poradniku zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne:

  • Kolorem brązowym oznaczone zostały ważne postacie niezależne. Są to przede wszystkim najwięksi sojusznicy i wrogowie Big Bossa oraz osoby napotykane w trakcie misji (więźniowie, cele do eliminacji itp.)
  • Kolorem niebieskim wyróżnione zostały odwiedzane lokacje. W celu ułatwienia nawigacji ich nazwy w poradniku są takie same jak na mapie świata.
  • Kolor zielony użyty został do oznaczania ważnych przedmiotów nadających się do zabrania - obiektów powiązanych z wykonywanymi zadaniami czy unikalnych sekretów.

Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Kuba "Zaan" Zgierski


Informacje o Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 357, ilustracje: 1035 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 30.

Przewodnik i opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 12 września 2016, odwiedź Przewodnik i opis przejścia

Sekrety i zadania poboczne

Ostatnia aktualizacja : 12 września 2016, odwiedź Sekrety i zadania poboczne

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry