Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Uratowanie Malaka

Gazik z Malakiem na pokładzie - Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Gazik z Malakiem na pokładzie

Po rozpoczęciu misji wyrusz na północny-zachód do pałacu Lamar Khaate Palace. Zbliż się do celu podróży i użyj lornetki żeby odszukać zaparkowanego przy pałacu jeepa, na pokładzie którego znajduje się Malak. Pojazd ten wkrótce rozpocznie przejazd na północ (w stronę bazy Yakho Oboo Supply Outpost) i musisz w związku z tym podjąć decyzję w jaki sposób chcesz uratować mudżahedina.

Zacznij od zniszczenia wozu opancerzonego i następnie pozbądź się żołnierzy z jeepa - Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zacznij od zniszczenia wozu opancerzonego i następnie pozbądź się żołnierzy z jeepa

Najlepszym rozwiązaniem jest zaatakowanie jeepa gdy jest w drodze do północnej bazy. Musisz tu jednak wiedzieć o dwóch dodatkowych utrudnieniach. Po pierwsze, gazikowi będzie towarzyszył wóz opancerzony (APC). Po drugie, droga na północ jest patrolowana przez kilka grup wrogich żołnierzy, tak więc musisz ich wcześniej zneutralizować lub wybrać do zasadzki jakieś niepilnowane aktualnie miejsce.

Do zatrzymania konwoju tradycyjnie najlepiej jest użyć kartonu rozstawionego na drodze. Jeżeli po raz pierwszy przechodzisz tę misję to musisz zacząć od zniszczenia wozu APC i do tego celu najlepiej posłuży wyrzutnia rakiet. Rozpraw się następnie w dowolny sposób z żołnierzami z jeepa - możesz ich ogłuszyć lub zabić.

Możesz zeskoczyć na górne mury - Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz zeskoczyć na górne mury

Jeśli nie udało ci się zaskoczyć konwoju w drodze do bazy Yakho Oboo Supply Outpost to będziesz musiał wydostać z niej Malaka. Okaże się to dość trudne do zrealizowania, bo baza jest dobrze pilnowana. Ponadto kilku wrogów okupuje górne mury i wieże obserwacyjne, mogąc zauważyć Big Bossa z dużej odległości.

Do bazy najbezpieczniej jest zbliżyć się od północnej lub zachodniej strony, przy czym wiąże się to z koniecznością odbycia dłuższej podróży lub wykonania wspinaczki niedaleko miejsca, w którym płynie rzeka (interaktywna ściana). Na teren bazy możesz wkroczyć na wiele sposobów, na przykład zeskakując z wyższej skalnej półki na jej górne mury. Po wykonaniu tej czynności dobrze byłoby pozbyć się 2-3 wrogów patrolujących mury, ale nie będzie to trudne.

Pomieszczenie, w którym przetrzymywany jest Malak - Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Pomieszczenie, w którym przetrzymywany jest Malak

Malak jest przetrzymywany na parterze w zachodniej części bazy. Po oczyszczeniu górnych murów powinieneś zająć się zabezpieczeniem głównego placu, który będzie pilnowany przez kolejnych dwóch lub trzech strażników. Dobrze jest używać obiektów do rzucania żeby odciągać wrogów w bardziej ustronne miejsca. Malaka powinno pilnować dwóch żołnierzy, tak więc ostrożnie wejdź do budynku i postaraj się zaatakować ich z zaskoczenia żeby nie podnieśli alarmu. Na podniesienie z ziemi mudżahedina zdecyduj się dopiero wtedy gdy będziesz miał pewność, że nikt nagle Cię nie wykryje.

Ostatni krok to eksfiltracja Malaka i z racji na odniesione przez niego obrażenia nie możesz go fultonować - Uratowanie Malaka | Misja 10 - Angel With Broken Wings | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Ostatni krok to eksfiltracja Malaka i z racji na odniesione przez niego obrażenia nie możesz go fultonować. Jeżeli mężczyznę uratowałeś poprzez zatrzymanie konwoju to możesz ukraść jeepa i wyjechać nim poza mapę lub wezwać śmigłowiec.

Jeżeli Malaka uratowałeś dopiero po tym jak przetransportowany został do bazy to najpierw musicie opuścić to niebezpieczne miejsce. Z bazy możesz wyjść wraz mudżahedinem przez pokazaną na powyższym obrazku północną bramkę, ale musisz wiedzieć, że może być ona przez kogoś pilnowana. Jeśli zlikwidowałeś wszystkich wrogów z bazy to szybciej będzie wskoczyć do jeepa i z niej wyjechać. Tak samo jak wyżej możesz zakończyć misję wyjeżdżając poza teren działań gazikiem lub zamawiając przylot śmigłowca.