Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pojedynek z Quiet - ogólne założenia | Misja 11 - Cloaked in Silence poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Pojedynek z Quiet - ogólne założenia

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia jak wygrać pojedynek z Quiet kilka słów na temat zestawu jej umiejętności - Pojedynek z Quiet - ogólne założenia | Misja 11 - Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia jak wygrać pojedynek z Quiet kilka słów na temat zestawu jej umiejętności. Na odległość zachowuje się ona podobnie jak inni napotykani snajperzy, a więc po zajęciu jakiegoś dobrego punktu widokowego (początkowo będzie to jeden z większych kamiennych obiektów w ruinach) rozpoczyna "monitorowanie" okolicy.

O tym, że znalazłeś się w polu widzenia Quiet będą Cię informowały białe ślady na ekranie. Jeśli dodatkowo pojawi się przy nich ikona celownika (przykład na powyższym obrazku) będzie to oznaczało, że wkroczyłeś do jej pola rażenia. W takiej sytuacji musisz błyskawicznie je opuścić i schować się (pojedyncze trafienie nie powinno zabić Big Bossa, ale poważnie go zrani i wpłynie oczywiście na gorszą notę na koniec misji). Podczas rozgrywania tej potyczki staraj się ograniczać tego typu niebezpieczne momenty. Unikaj przede wszystkim przemieszczania się na otwartej przestrzeni. Zamiast tego przebiegaj pomiędzy kolejnymi zasłonami i dodatkowo używaj opcji czołgania się (możesz też szybko rzucić się na ziemię jeśli wiesz, że Quiet zaraz odda kolejny strzał).

Quiet ucieknie gdy ją zaatakujesz lub do niej podejdziesz - Pojedynek z Quiet - ogólne założenia | Misja 11 - Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Quiet ucieknie gdy ją zaatakujesz lub do niej podejdziesz

Nie licz na to, że Quiet pozostanie w tym samym miejscu przez całą bitwę czy tylko nieznacznie zmieni swoje położenie. Obdarzona jest ona mianowicie zdolnoścami, które pozwalają jej na bardzo szybkie poruszanie się po mapie oraz na zeskakiwanie z dużych wysokości. Kobieta będzie korzystała z tych umiejętności za każdym razem gdy zostanie zaatakowana oraz gdy zbliżysz się do niej i gdy wykryje ona obecność Big Bossa (jest ona o wiele bardziej wyczulona na dźwięki otoczenia od zwykłych przeciwników).

Uwaga - Quiet w momencie rozpoczęcia ucieczki może pozostawić po sobie granat odłamkowy. Jeśli tylko widzisz, że planuje podrzucić ci taką niespodziankę oddalaj się szybko od miejsca eksplozji.

D-Dog pomoże ci w ponownym zlokalizowaniu pani snajper - Pojedynek z Quiet - ogólne założenia | Misja 11 - Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
D-Dog pomoże ci w ponownym zlokalizowaniu pani snajper

Po tym jak Quiet opuści dane miejsce załączy dodatkowo kamuflaż i oznacza to, że będziesz ją musiał ponownie zlokalizować. Postaraj się w takiej sytuacji wyruszyć do obszaru, w stronę którego biegła w momencie uaktywnienia kamuflażu. Nie śpiesz się oczywiście z dotarciem w nowe miejsce, bo możesz nagle znaleźć się ponownie na jej celowniku i zostać zastrzelony.

W odnajdywaniu nowych kryjówek Quiet bardzo wyraźnie może ci pomagać pies (D-Dog), który jest w stanie wywęszyć ją z kilkudziesięciu metrów. Pozwoli ci to na odpowiednie przygotowanie się do kolejnej konfrontacji czy na zaplanowanie alternatywnej ścieżki przemarszu, dzięki której znajdziesz się w miejscu pozwalającym na wyprowadzenie ataku z zaskoczenia.