Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 36 - [Total Stealth] Footprints of Phantoms | Misja 36 i 37 poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Trzydziesta szósta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do piętnastej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Najważniejszą zmianą tej misji jest to, że Big Boss nie może zostać zauważony przez przeciwników, bo automatycznie zakończy się ona wtedy porażką. Utrudnienie to nie dotyczy na szczęście poczynań jego pomocników. Dwa dodatkowe utrudnienia tej misji to zakaz korzystania z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).

Przygotowanie się do misji

Misję koniecznie powinieneś rozegrać nocą, dzięki czemu pola widzenia wrogów (zwłaszcza tych rozstawionych na wzgórzu) zostaną wyraźnie ograniczone. Najlepszym pomocnikiem do tej misji jest D-Dog, który będzie mógł oznaczać wszystkich okolicznych żołnierzy oraz atakować ich bez konieczności ryzykowania zakończeniem misji niepowodzeniem.

Załóż Big Bossowi strój gwarantujący skuteczny kamuflaż (np. ulepszony strój Sneaking Suit). Wybór broni nie jest istotny, bo wszystkich napotykanych przeciwników powinieneś całkowicie unikać albo chwytać ich i następnie w cichy sposób neutralizować (praktycznie wszyscy wrogowie mają założone nakrycia głowy).

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Footprints of Phantoms są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Zakradnij się do obozu od tyłu - Misja 36 - [Total Stealth] Footprints of Phantoms | Misja 36 i 37 - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zakradnij się do obozu od tyłu

Wzgórze, na którym znajdują się maszyny kroczące (Walker Gear), powinieneś tak samo jak podczas przechodzenia misji po raz pierwszy obejść od lewej strony i następnie dotrzeć do głównych celów misji od tyłu. Jeśli zgodnie z wcześniejszą sugestią zabrałeś na misję D-Doga to użyj go do zidentyfikowania wszystkich przeciwników. Trudniej dostępnych wrogów możesz eliminować właśnie z pomocą psa, bo nawet jeśli zostanie on zauważony i ostrzelany przez wrogów to misja będzie kontynuowana. Nie pozwalaj sobie jednak na zbyt dużo żeby przeciwnicy nie zaczęli używać maszyn kroczących.

Wskazane jest fultonowanie wszystkich Walker Gearów - Misja 36 - [Total Stealth] Footprints of Phantoms | Misja 36 i 37 - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wskazane jest fultonowanie wszystkich Walker Gearów

Postaraj się oczyścić całe wzgórze i dopiero wtedy zainteresuj się Walker Gearami. Jako że nie chcesz zaalarmować wrogów najlepiej byłoby fultonować wszystkie maszyny kroczące. Nie zostanie to odnotowane przez przeciwników, zakładając oczywiście, że w momencie ich fultonowania nikt nie stał w pobliżu.