Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak działa 'fultonowanie' (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) i do czego służy? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Jak działa "fultonowanie" (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) i do czego służy?

Urządzenie do fultonowania otrzymasz podczas pierwszej wizyty w Bazie Matce - Jak działa fultonowanie (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) i do czego służy? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Urządzenie do fultonowania otrzymasz podczas pierwszej wizyty w Bazie Matce

Tzw. "fultonowanie" to jedna z najbardziej przydatnych funkcji gry Metal Gear Solid V (pojawiła się ona już wcześniej w MGS Peace Walker), dzięki której możesz poprawiać funkcjonowanie swojej Bazy Matki, a także przy okazji wchodzić w posiadanie nowego wyposażenia i pozbywać się z mapy "niewygodnych" przeciwników. Fultonowanie to inaczej korzystanie z urządzenia z wbudowanym balonem, dzięki któremu można odsyłać do swojej bazy inne postacie lub sprzęt wojskowy. Omawiana funkcja gry po raz pierwszy staje się podczas zaliczania drugiej głównej misji (Diamond Dogs) i jej działanie bardzo dokładnie wyjaśnia wtedy Ocelot.

Wciśnij przycisk fultonowania i zaczekaj aż balon z ładunkiem opuści obszar misji - Jak działa fultonowanie (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) i do czego służy? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wciśnij przycisk "fultonowania" i zaczekaj aż balon z ładunkiem opuści obszar misji

Po podejściu do ciała ogłuszonej postaci (może to być przeciwnik lub sojusznik, np. ratowany więzień) lub odnalezionego sprzętu wojskowego należy przytrzymać przycisk odpowiedzialny za aktywację urządzenia do fultonowania. Główny bohater dysponuje ograniczonym zapasem urządzeń do fultonowania, ale możesz go regenerować w taki sam sposób jak np. tłumiki do swoich wyciszonych broni, czyli wzywając zrzut z zaopatrzeniem. Oprócz tego musisz dysponować odpowiednią ilością gotówki (GMP) na przeprowadzenie fultonowania, ale nie są to na szczęście jakieś kosmiczne kwoty.

Fultonowanie jest przez grę ograniczone także na kilka innych sposobów i warto o nich wiedzieć żeby nie marnować niepotrzebnie posiadanych balonów - Jak działa fultonowanie (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) i do czego służy? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Fultonowanie jest przez grę ograniczone także na kilka innych sposobów i warto o nich wiedzieć żeby nie marnować niepotrzebnie posiadanych balonów. Zanim użyjesz fultonowania powinieneś przede wszystkim sprawdzić procentową szansę na pomyślność wykonania tej akcji - przykładowa wartość pokazana została na powyższym obrazku. Potwierdź chęć wykonania fultonowania tylko wtedy gdy jest to 100% lub jakaś bardzo zbliżona wartość. Fultonowanie może się nie udać jeśli:

  • Fultonowana osoba odniosła poważne obrażenia zanim ją ogłuszyłeś - Taka osoba oże wtedy umrzeć w trakcie transportu.
  • Osoba lub obiekt do fultonowania znajdują się w zadaszonym obszarze - Musisz w takim celu przemieścić się w inne miejsce i spróbować ponownie.
  • Występują niekorzystne warunki pogodowe (np. burza piaskowa, gęsta mgła) - Zazwyczaj wystarczy odczekać na poprawę pogody, chyba że zła pogoda jest spowodowana postępami w głównym wątku fabularnym.
  • Próbujesz przetransportować zbyt duży obiekt - Początkowo nie możesz fultonować działek, pojazdów czy kontenerów z zaopatrzeniem.