Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Typy wrogich maszyn | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Typy wrogich maszyn

W początkowych misjach gry Metal Gear Solid V poza drobnymi wyjątkami nie natrafia się na żadne wrogie maszyny. Sytuacja ta drastycznie zmienia się począwszy od ósmego głównego zadania, bo to właśnie od tego momentu kampanii starcia z pojazdami czy śmigłowcami stają się czymś powszechnym i niejednokrotnie powiązane są też z obowiązkowymi celami misji. Poniżej znajduje się zestawienie najczęściej napotykanych wrogich maszyn wraz z krótkimi podpowiedziami jak warto reagować na fakt ich pojawienia się na terenie misji.

Pojazdy opancerzone niszczy się dosyć łatwo - Typy wrogich maszyn | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Pojazdy opancerzone niszczy się dosyć łatwo

Pojazdy opancerzone to najczęściej występująca odmiana wrogich maszyn wojskowych (jeepy i ciężarówki nie mają dodatkowego uzbrojenia). Pojawiają się one w dwóch zasadniczych odmianach - ze standardowymi działkami oraz z zamontowanymi wyrzutniami rakiet, z pomocą których mogą siać większe spustoszenie. Do niszczenia wrogich wozów APC możesz używać nawet najsłabszych odmian granatników, rakiet czy materiałów wybuchowych (ładunki C4, miny itp.), choć musisz mieć na uwadze to, że pojedynczy atak nie zawsze zakończy się sukcesem i konieczne może okazać się jego powtórzenie.

Uwaga - Podczas odwiedzania wrogich baz warto rozglądać się za pojazdami opancerzonymi bez załogi. Możesz je ukraść i dzięki temu ułatwić sobie zaliczenie aktualnych celów misji.

Czołgi ostrzeliwuj z bezpiecznego miejsca - Typy wrogich maszyn | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Czołgi ostrzeliwuj z bezpiecznego miejsca

Czołgi pojawiają się zdecydowanie rzadziej od wozów APC, przy czym z oczywistych względów stanowią one o wiele większe zagrożenie. Pojedynczy atak czołgu może doprowadzić do natychmiastowej śmierci Big Bossa lub poważnie go zranić. Jeśli tylko nie ma takiej potrzeby to najlepiej jest unikać konfrontacji z czołgami. Do niszczenia czołgów używaj wyłącznie najlepszych wyrzutni rakiet oraz min. Jeśli pojedynczy atak zakończy się niepowodzeniem to szybko go powtarzaj i w międzyczasie staraj się unikać ostrzału ze strony czołgu.

Uwaga - Wszystkie pojazdy naziemne możesz fultonować (wymagane ulepszenie CARGO 2). Jest to doskonała metoda pozbywania się ich z pola walk, przy czym musisz zawsze bardzo ostrożnie się do nich zbliżać i nie dać się przedwcześnie wykryć ich załogom.

Wiele śmigłówców rozpoczyna ataki dopiero po zauważeniu Big Bossa - Typy wrogich maszyn | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wiele śmigłówców rozpoczyna ataki dopiero po zauważeniu Big Bossa

Wrogie śmigłowce bojowe również stanowią spore utrudnienie - mogą one latać nad całą mapą i przeszukiwać ją dzięki zamontowanym reflektorom, a także już po namierzeniu Big Bossa są w stanie rozpocząć zmasowany ostrzał, który bardzo szybko pozbawi bohatera punktów życia. W trakcie walk ze śmigłowcami bardzo istotne jest to żeby zawsze mieć pod ręką jakąś dobrą zasłonę i na czas przygotowania się do kolejnych ataków schować się za nią. Do niszczenia śmigłowców używaj lepszych wyrzutni rakiet, najlepiej takich z dodatkowym systemem celowania, dzięki czemu nie będziesz marnował pocisków na próby trafienia w śmigłowiec.

Uwaga - Jeżeli uda ci się uszkodzić wrogi śmigłowiec to jego pilot podejmie najprawdopodobniej decyzję o ucieczce z pola bitwy. Możesz mu na to pozwolić lub szybko posłać w stronę maszyny latającej kolejny pocisk - ten drugi wariant jest bardziej wskazany jeśli chcesz zdobyć więcej punktów na koniec misji lub jeśli zniszczenie śmigłowca jest jednym z jej celów.

Uwaga - Jeśli ze śmigłowcem walczysz w pobliżu jakiejś dużej bazy to sprawdź czy nie ma w niej działka przeciwlotniczego. Użycie go może być dobrą alternatywą dla standardowego wyposażenia głównego bohatera.