Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 9 - Backup, Back Down | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dziewiąta misja gry Metal Gear Solid V kładzie bardzo duży nacisk na temat eliminowania wrogich maszyn. Do zaliczenia misji wystarczy pozbyć się tylko jednego pojazdu opancerzonego, ale jeśli będziesz chciał uzyskać w niej jak najlepszy wynik to konieczne okaże się wyeliminowanie aż jedenastu różnych maszyn i znajdzie się wśród nich m.in. nowy śmigłowiec. Po raz pierwszy musisz ścigać się z czasem, ale limit czasowy dotyczy jedynie maszyn APC. Opisywana misja tradycyjnie ma kilka pobocznych celów i z racji na ich specyfikę najlepiej jest zająć się nimi podczas jej powtórnego zaliczania.

Uwaga - W trakcie zaliczania dziewiątej misji gra nie będzie automatycznie tworzyła punktów kontrolnych np. po zbliżeniu się do wrogiego obozowiska. Całą misję musisz przejść za jednym podejściem. Pamiętaj o tym i nie ryzykuj gdy np. walczysz z większymi grupami wrogów, czołgami czy śmigłowcem.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Eliminated an armored vehicle (Wyeliminowano wrogi pojazd opancerzony) - Musisz wyeliminować co najmniej jeden wóz APC (będzie ich w sumie siedem) przed upływem limitu czasu (15 minut) lub zanim wszystkie pojazdy opuszczą teren misji (w przeciwnym wypadku zadanie zakończy się niepowodzeniem).
  • OPCJONALNE (1/7): Eliminated multiple fighting vehicles or gunships (Wyeliminowano kilka pojazdów wojskowych lub śmigłowców) - Cel ten zostanie ci zaliczony po tym jak zniszczysz drugą maszynę, ale jeśli chcesz zdobyć maksymalną ilość punktów to warto pozbyć się wszystkich jedenastu - mowa to u siedmiu pojazdach opancerzonych (APC), trzech czołgach oraz jednym śmigłowcu bojowym.
  • OPCJONALNE (2/7): Eliminated all armored vehicles without receiving a resupply or fire support (Wyeliminowano wszystkie pojazdy opancerzone bez wzywania wsparcia lub zrzutu z zaopatrzeniem) - Celem tym warto zainteresować się po odblokowaniu opcji fultonowania ciężkiego sprzętu (wymagane ulepszenie CARGO 2), bo zamiast niszczenia wozów APC możesz wtedy po prostu odsyłać je balonem do bazy. W przeciwnym razie musiałbyś używać dobrej wyrzutni oraz dodatkowo wesprzeć się unikalną wyrzutnią przewożoną ciężarówką (trzeci opcjonalny cel misji).
  • OPCJONALNE (3/7): Secured the weapon the transport truck was carrying (Zabezpieczono broń przewożoną ciężarówką) - Ciężarówka pojawia się w północnej części mapy kilka minut po rozpoczęciu misji. Musisz ją najpierw zatrzymać (karton, zastrzelenie kierowcy itp.). Możesz następnie fultonować całą ciężarówkę (tylko jeśli masz ulepszenie CARGO 2) lub wdrapać się na nią i zabrać przewożoną wyrzutnię.
  • OPCJONALNE (4/7): Extracted an armored vehicle (Ekstrakcja pojazdu opancerzonego) - Zadanie to wymaga dysponowanie ulepszeniem CARGO 2 dla urządzenia do fultonowania. Zbliż się niepostrzeżenie do dowolnego pojazdu (możesz go wcześniej zatrzymać np. rozstawionym na drodze kartonem) i fultonuj go.
  • OPCJONALNE (5/7): Extracted 4 soldiers searching for the escaped prisoner (Ekstrakcja czterech żołnierzy szukających zbiegłego więźnia) - Żołnierze patrolują górską ścieżkę zlokalizowaną na północny-wschód od pałacu Lamar Khaate Palace i prowadzącą do posterunku numer 15. Zajmij się tym zadaniem na początku misji, dzięki czemu nie zabiją oni jednego z więźniów potrzebnych do zaliczenia szóstego opcjonalnego celu .
  • OPCJONALNE (6/7): Extracted 6 prisoners (Ekstrakcja sześciu więźniów) - Zadaniem tym zajmuj się od samego początku misji. Kolejnych więźniów będziesz odnajdywał tuż przy południowo-zachodnim lądowisku (1), na górskiej ścieżce prowadzącej do posterunku 15 (2), pod mostem na północ od posterunku 12 (3), w koszarach Wakh Sind Barracks (4), przy pałacu Lamar Khaate Palace (5) oraz na pokładzie gazika, który pojawi się po kilku minutach w północnej części mapy (6).
  • OPCJONALNE (7/7): Extracted 3 tanks (Ekstrakcja trzech czołgów) - Czołgi pojawiają się na mapie (wraz ze śmigłowcem) po upływie limitu czasu lub po zniszczeniu wszystkich siedmiu pojazdów opancerzonych. Zadanie to możesz zaliczyć tylko jeśli masz odblokowane ulepszenie CARGO 2 dla urządzenia do fultonowania. Zakradaj się wtedy do kolejnych czołgów i fultonuj je zanim zaczną atakować Big Bossa.

Przygotowanie się do misji

Jeśli zaliczasz tę misję pod kątem eliminowania wrogich maszyn to możesz wybrać dowolną porę dnia i powinieneś dobrać sobie konia (D-Horse) jako pomocnika, dzięki czemu szybciej będziesz do nich docierał i żadna ci nie ucieknie. Jeżeli pragniesz zainteresować się pobocznymi celami związanymi z zaskoczeniem wrogiego patrolu oraz uratowaniem sześciu jeńców to dobrze jest wybrać zmagania nocną porą i psa (D-Dog) jako pomocnika (zakładając, że został on już odblokowany). Zwierzę pomoże bohaterowi w lokalizowaniu jeńców i wrogich żołnierzy.

Co do wyposażenia, koniecznie zabierz na tę misję najlepszą wyrzutnię rakiet jaką aktualnie dysponujesz (sprawdź też czy nie możesz wynaleźć nowych w Bazie Matce). Oprócz tego mogą ci się przydać kartony do zatrzymywania "zwykłych" pojazdów oraz miny przeciwpancerne do niszczenia wozów APC i czołgów.