Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 19 - On the Trail | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dziewiętnasta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z mniej rozbudowanych. Jej nadrzędnym założeniem jest zlokalizowanie Majora i możesz tego dokonać bez niczyjej pomocy lub śledząc jego podwładnego i starając się przy tym pozostać niezauważonym. Już po zidentyfikowaniu Majora możesz go zabić lub eksfiltrować (to samo tyczy się jego podwładnego) i należy tego dokonać zanim opuści on mapę. Dwa dodatkowe cele tej misji dotyczą podsłuchania rozmowy majora z jego podwładnym oraz uratowania więźnia z pobliskiej wioski (bardzo proste zadanie).

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Identified the PF commander, the Major (Zidentyfikowano dowódcę PF - Majora) - Major czeka na spotkanie ze swoim podwładnym we wschodniej części mapy (niedaleko posterunku 13). Możesz go sam odnaleźć (dobry pomysł jeśli chcesz zdobyć rangę S) lub dokonać tego podążając za podwładnym.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Eliminated the PF commander, the Major (Wyeliminowano dowódcę PF - Majora) - Majora możesz zabić lub go porwać, dzięki czemu zaliczysz przy okazji drugi poboczny cel misji.
  • OPCJONALNE (1/5): Identified subordinate of the PF commander, the Major (Zidentyfikowano podwładnego dowódcy PF - Majora) - Osobę tę odnajdziesz na początku misji przy posterunku 15 i do jej identyfikacji użyj lornetki (czarnoskóry osobnik bez nakrycia głowy). Podwładny wyruszy po pewnym czasie na spotkanie z Majorem.
  • OPCJONALNE (2/5): Extracted the PF commander, the Major (Ekstrakcja dowódcy PF - Majora) - Zanim podejmiesz próbę pojmania Majora żywcem powinieneś rozprawić się z jego obstawą. Możesz wywieźć go gazikiem poza mapę, fultonować go lub dotrzeć z nim do lądowiska śmigłowca.
  • OPCJONALNE (3/5): Extracted the subordinate of the PF commander, the Major (Ekstrakcja podwładnego dowódcy PF - Majora) - Podwładnego możesz zaatakować na samym początku misji, zatrzymać jego pojazd gdy jest on w drodze lub ogłuszyć go tuż po tym jak zakończy się jego spotkanie z Majorem. Ten ostatni wariant jest najlepszy, ale ryzykowny, bo może on łatwo zginąć lub opuścić mapę.
  • OPCJONALNE (4/5): Extracted prisoner being held at Munoko ya Nioka Station, NE Guard Post (Ekstrakcja więźnia przetrzymywanego na terenie posterunku NE Munoko ya Nioka Station) - Jest to posterunek 16, w którym zatrzymuje się śledzony podwładny Majora. Więźnia odnajdziesz w jednym z budynków.
  • OPCJONALNE (5/5): Listened to the conversation between the PF commander (the Major) and his subordinate (Podsłuchano rozmowę między Majorem i jego podwładnym) - Musisz dotrzeć do miejsca spotkania (najlepiej dzięki śledzeniu podwładnego), zająć miejsce na jakimś wzgórzu i podsłuchać całą rozmowę dzięki użyciu lornetki.

Przygotowanie się do misji

Podobnie jak w wielu innych tego typu misjach zdecydowanie się na prowadzenie działań nocną porą może ci ułatwić uniknięcie wykrycia przez podwładnego, Majora lub osoby z ich obstawy. Jeśli masz w planach śledzenie podwładnego przez całą mapę to na pomocnika wybierz konia (D-Horse). Jeżeli planujesz od razu wyruszyć do miejsca pobytu Majora to możesz zabrać ze sobą np. Quiet, która pomogłaby ci w razie wykrycia w szybkim pozbyciu się jego obstawy.

Przed wyruszeniem na misję sprawdź czy dysponujesz najlepszą dostępną bronią z amunicją usypiającą, zwłaszcza jeśli zadanie zamierzasz zakończyć pozbawiając przytomności Majora i jego podwładnego.