Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme?

Wygranie pojedynku z rangą A

Jeżeli chcesz jedynie zaliczyć tę misję i nie zależy ci bardzo na zdobyciu najwyższej rangi S to możesz zastosować opisaną poniżej taktykę działania. Pozwoli ci ona odnieść zwycięstwo w przeciągu około 1-2 minut i bez ponoszenia ryzyka związanego z wyprowadzaniem bezpośrednich ataków wymierzonych w Quiet.

Użyj lornetki bez wychylania się zza murku i oznacz sobie pozycję Quiet - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Użyj lornetki bez wychylania się zza murku i oznacz sobie pozycję Quiet

Po tym jak rozpocznie się walka nie wychylaj się zza murku, przy którym powinien skrywać się domyślnie główny bohater (pamiętaj, że już jedno trafienie może oznaczać jego śmierć!). Zamiast tego wyjmij lornetkę i postaraj się zlokalizować z jej pomocą Quiet. Oznacz sobie markerem miejsce jej aktualnego pobytu.

Plan ukończenia misji zakłada użycie gazu usypiającego do pokonania Quiet - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Plan ukończenia misji zakłada użycie gazu usypiającego do pokonania Quiet. Otwórz w tym celu urządzenie iDroid i przejdź do zakładki Missions (Misje). Wybierz pozycję Fire Support (Wsparcie ogniowe) i następnie Sleeping Gas. Jako miejsce do wykonania nalotu zaznacz aktualną lokalizację Quiet (powyższy obrazek).

Uwaga - Opłacenie pojedynczego nalotu kosztuje ponad 30000 GMP. Jeszcze przed rozpoczęciem tej misji upewnij się, że dysponujesz zapasami gotówki pozwalającymi na sfinansowanie co najmniej dwóch nalotów.

Zaczekaj aż na okolicę zrzucone zostaną ładunki z gazem usypiającym - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zaczekaj aż na okolicę zrzucone zostaną ładunki z gazem usypiającym

Nie ruszaj się z miejsca żeby nie nakłonić Quiet do zmiany pozycji, tylko zaczekaj aż rozpocznie się nalot z wykorzystaniem gazu usypiającego. Niebieski pasek jej wytrzymałości w wyniku udanych trafień będzie osłabiany. Niestety prawdopodobnie nie uda ci się jej pokonać dzięki pojedynczemu nalotowi, bo Quiet prędzej czy później ucieknie w inne miejsce na terenie ruin.

Ostrożnie przemieść się do innej części ruin i ponownie zlokalizuj Quiet - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ostrożnie przemieść się do innej części ruin i ponownie zlokalizuj Quiet

Przed Tobą najtrudniejsza część misji. Musisz przemieścić się w nowe miejsce i ponownie zlokalizować Quiet. Polegaj na opcji sprintu i staraj się jak najszybciej docierać do kolejnych zasłon, wykonując przy nich krótkie przestoje. Nie możesz pozwolić na to żeby Quiet zdołała oddać strzał w stronę bohatera, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi w niego i doprowadzi do jego śmierci.

Po tym jak uda ci się ustalić orientacyjne położenie kobiety snajpera ponownie przystąp do korzystania z lornetki żeby ją zlokalizować i oznaczyć (może ci tu też pomóc D-Dog). Tak samo jak wcześniej zamów nalot z wykorzystaniem gazu usypiającego i pozostawaj przez cały czas za zasłoną. Drugi nalot powinien już pozbawić Quiet całego paska wytrzymałości i pojedynek zostanie zakończony (na jego koniec ponownie możesz zadecydować czy chcesz zabić Quiet czy pojmać ją żywcem - wybierz ten drugi wariant).

Wygranie pojedynku z rangą S

Zdobycie najwyższej rangi S za tę misję wiąże się z koniecznością stoczenia z Quiet "kompletnego" pojedynku. O rangę tę powinieneś powalczyć dopiero po tym jak bardzo daleko zajdziesz w grze i wejdziesz w posiadanie najlepszych elementów wyposażenia.

Zanim jeszcze przystąpisz do pełnoprawnego pojedynku z Quiet dobrze byłoby się do niego przygotować - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Zanim jeszcze przystąpisz do pełnoprawnego pojedynku z Quiet dobrze byłoby się do niego przygotować. Na misję tę zabierz najlepszą dostępną broń snajperską. Najlepiej żeby był to model wyposażony w konwencjonalną amunicję, który posłuży ci do wyczerpywania paska zdrowia Quiet. Oprócz tego możesz poczynić przygotowania, które zwiększą szansę na przeżycie pojedynczego trafienia z jej broni. Z menu odprawy przed misją wybierz zakładkę wyboru grywalnej postaci (Characters) i odszukaj na liście dostępnych osób kogoś z umiejętnością Tough Guy (powyższy obrazek). Tego typu postacie mają zwiększoną wytrzymałość na obrażenia. To nie wszystko, bo takiego "mięśniaka" musisz dodatkowo wyposażyć w najlepszą dostępną zbroję bojową (Battle Suit) oraz w nakrycie głowy. Zadbanie o wszystkie te czynniki powinno zagwarantować ci, że w momencie trafienia bohater nie zginie, a "jedynie" otrzyma bardzo poważne obrażenia.

Oddaj zawsze strzał tuż po nieudanej akcji Quiet - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Oddaj zawsze strzał tuż po nieudanej akcji Quiet

Już po rozpoczęciu właściwej walki musisz przede wszystkim na nowo nauczyć się zadawania obrażeń Quiet. Zaczynaj zawsze od wychylenia się zza zasłony na ułamek sekundy, co powinno sprowokować Quiet do oddania strzału. W czasie gdy jest ona zajęta przeładowywaniem swojego karabinu ponownie wychyl się i użyj wtedy własnej broni. Nie możesz oczywiście tracić czasu na dokładne celowanie, tak więc zawsze bądź zwrócony we właściwą stronę i oddawaj strzał po tym jak na celowniku znajdzie się dowolna część jej ciała (nie tylko głowa).

Uwaga - W wyjątkowych sytuacjach Quiet może nie znać aktualnego położenia bohatera. Wtedy możesz oczywiście pozwolić sobie na dokładne wycelowanie w nią.

Skracaj czas podróżowania po otwartej przestrzeni - Jak wygrać pojedynek z Quiet w trybie Extreme? | Misja 40 - [Extreme] Cloaked in Silence - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Skracaj czas podróżowania po otwartej przestrzeni

Quiet po każdym trafieniu przemieści się w inne miejsce. Umiejętne przemieszczanie się po mapie to kolejny czynnik, który musisz opanować do perfekcji. Przebiegaj niewielkie dystanse i zawsze wcześniej wybieraj sobie zasłonę, do której chcesz dotrzeć. Każdy bieg możesz dodatkowo zakończyć efektownym rzuceniem się na ziemię żeby zminimalizować ewentualne ryzyko wyprowadzenia ataku przez Quiet. Do odnajdywania na nowo Quiet używaj lornetki oraz wskazań D-Doga (niestety pies może ją zlokalizować dopiero z odległości kilkudziesięciu metrów). Po tym jak na nowo odnajdziesz Quiet znajdź sobie na spokojnie dobre miejsce do oddania kolejnego strzału. Powtarzaj sukcesywnie ten schemat aż Quiet straci cały pasek zdrowia i nie podejmuj nigdy zbyt dużego ryzyka, szczególnie jeśli grasz postacią, która może zginąć już po jednym udanym ataku z jej strony.

Uwaga - W pojedynku z Quiet na zasadach Extreme nie działa metoda polegająca na zsyłaniu na nią zrzutów z zaopatrzeniem. Nie marnuj na nią funduszy, bo Quiet ucieknie w inne miejsce tuż przed tym jak spadną na nią skrzynki ze sprzętem.