Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poruszanie się niezauważenie po świecie gry | Skradanie się w MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Poruszanie się niezauważenie po świecie gry

Polegaj na poruszaniu się w pozycji kucającej oraz na czołganiu się po ziemi - Poruszanie się niezauważenie po świecie gry | Skradanie się w MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Polegaj na poruszaniu się w pozycji kucającej oraz na czołganiu się po ziemi

Skradanie się w Metal Gear Solid V nie jest bardzo skomplikowanym procesem, tym niemniej gra nie próbuje go w żaden sposób ułatwiać. Przeciwnicy nie są ślepi ani głusi. Co więcej, potrafią w razie potrzeby ze sobą współpracować i dostosowywać się do aktualnych okoliczności (np. do danej pory dnia). Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania jest to, że wrogowie dysponują bardzo dużym polem widzenia i staje się to zauważalne zwłaszcza podróżowania za dnia kiedy to możesz bez większych problemów zostać dostrzeżony nawet z kilkudziesięciu metrów. Częściowym rozwiązaniem tego problemu jest dążenie do prowadzenia działań w nocy (więcej o nich w poprzednim rozdziale poradnika). Nie zawsze jest to jednak możliwe, wrogom tylko trochę trudniej jest wtedy dostrzec Big Bossa i mogą ponadto wspierać się np. reflektorami przeszukującymi okolicę.

Najlepszą i zarazem najprostszą metodą na zmniejszanie ryzyka wykrycia jest przemieszczanie się przez większość czasu w pozycji kucającej w połączeniu z używaniem dostępnych zasłon. Big Boss automatycznie "przykleja się" do wszystkich potencjalnych zasłon, tak więc nie musisz wciskać żadnych dodatkowych przycisków. Nieco bardziej ekstremalnym rozwiązaniem jest czołganie się, przy czym z tej opcji powinieneś korzystać przede wszystkim wtedy gdy znajdujesz się na otwartej przestrzeni i nie chcesz lub nie możesz odnaleźć alternatywnej ścieżki. Nie radzę używać opcji czołgania przez całą grę, bo z oczywistych względów spowolni to bardzo wyraźnie przemieszczanie się po mapie.

Staraj się wybierać mniej uczęszczane przez wrogów ścieżki i unikać niepotrzebnych konfrontacji - Poruszanie się niezauważenie po świecie gry | Skradanie się w MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Staraj się wybierać mniej uczęszczane przez wrogów ścieżki i unikać niepotrzebnych konfrontacji

Wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji związanym ze skradaniem możesz częściowo lub całkowicie unikać. Bardzo ważną sprawą jest opisany w poprzednim rozdziale poradnika rekonesans, dzięki któremu możesz z wyprzedzeniem identyfikować wrogów i zacząć śledzić ich poczynania. Oprócz tego dobrze jest przez cały czas rozglądać się za alternatywnymi ścieżkami do celu. Przykładowo, jeśli od aktualnego celu misji oddziela Cię posterunek sił wroga nie musisz obowiązkowo się przez niego przebijać, bo równie dobrze możesz go też obejść.

Uwaga - Nie przesadzaj z całkowitym unikaniem zbliżania się do obozowisk sił wroga, bo może Cię w ten sposób ominąć okazja np. do wykonania pobocznego zadania czy zdobycia cennych sekretów. Na taki krok decyduj się przede wszystkim wtedy gdy w Twojej ocenie ryzyko przewyższa potencjalne profity z tytułu wkroczenia na obszar zajęty przez siły wroga.