Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ogólne porady odnośnie staczania walk | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne porady odnośnie staczania walk

Polegaj na zasłonach lub kładź się na ziemi żeby być trudniejszym celem - Ogólne porady odnośnie staczania walk | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Polegaj na zasłonach lub kładź się na ziemi żeby być trudniejszym celem

Metal Gear Solid V premiuje wyraźnie prowadzenie działań z ukrycia, aczkolwiek w niektórych sytuacjach wskazane lub wymagane jest branie udziału w bezpośrednich wymianach ognia z siłami przeciwnika. W wyjątkowych przypadkach jest to uzasadnione takim a nie innym przebiegiem fabuły gry. Zazwyczaj jednak dochodzi jednak do tego wtedy gdy nie byłeś niewystarczająco ostrożny i zaalarmowałeś strażników o swojej obecności.

Po tym jak rozpocznie się bitwa możesz oczywiście podjąć próbę ucieczki (najlepiej na grzbiecie konia lub z wykorzystaniem jakiegoś pojazdu), aczkolwiek równie dobrze możesz też pozostać w obszarze walk. Podczas wymiany ognia staraj się przede wszystkim regularnie korzystać z zasłon (główny bohater automatycznie się do nich "przykleja") lub, gdy nie jest to możliwe, kłaść się na ziemi i starać się ostrzeliwać jednostki wroga z wyżej położonych miejsc na mapie. W eliminowaniu standardowych żołnierzy najlepiej sprawdza się karabin szturmowy, choć warto oczywiście dbać o to żeby celować w głowy wrogów. Oprócz tego powinieneś regularnie pomagać sobie granatami, przy czym dobrze jest zawsze dokładnie ustalić gdzie dany granat ma wylądować. Zwiększy to prawdopodobieństwo poważnego zranienia lub natychmiastowego wyeliminowania lub kilku wrogów.

Ze wspomnianych wyżej granatów bardzo chętnie korzystają również sami przeciwnicy. Gdy tylko zauważysz, iż przygotowują się do rzutu postaraj się ich ostrzelać żeby im w tym przeszkodzić. Jeśli jest już na to za późno to błyskawicznie przemieść się w inne miejsce. W przeciwnym wypadku Big Boss zostanie powalone na ziemię lub, w najgorszym przypadku, zginie na miejscu. Wypatruj zresztą nie tylko sytuacji, w których przeciwnicy zdecydują się na użycie ładunków wybuchowych. Staraj się im także przeszkadzać w przeprowadzaniu akcji mających na celu np. oflankowanie głównego bohatera. Oprócz tego próbuj kończyć wszystkie konfrontacje w jak najkrótszym czasie, bo w międzyczasie mogą zostać wezwane lub zjawić się na polu bitwy posiłki.

W określonych sytuacjach w eliminowaniu wrogów w bezpośrednich starciach mogą też ci pomagać ataki wyprowadzane w walce wręcz. Na taką taktykę działania powinieneś zdecydować się wtedy gdy jakiś pojedynczy przeciwnik znalazł się bardzo blisko głównego bohatera. Nie podejmuj prób walki wręcz jeśli masz do czynienia z kilkoma wrogami lub postaciami, które rozstawione są w większej odległości od Big Bossa. Możesz wyprowadzić serię uderzeń w walce wręcz lub wykonać rzut. W obu przypadkach zaatakowany strażnik powinien zostać powalony na ziemię i ogłuszony, tak więc jeśli chcesz możesz go dodatkowo "fultonować" (odesłać balonem do Bazy Matki).

Możesz wykorzystywać systemy obronne wrogich baz do własnych potrzeb - Ogólne porady odnośnie staczania walk | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz wykorzystywać systemy obronne wrogich baz do własnych potrzeb

Do neutralizowania wrogich żołnierzy możesz też używać cięższego arsenału, jak na przykład granatnika. Warto także rozglądać się za sprzętem wojskowym znajdującym się w lokacji, w której toczy się bitwa. Możesz na przykład odnaleźć wóz opancerzony i po zajęciu miejscu na jego pokładzie przejąć kontrolę nad jego działkiem pokładowym. Bardzo dobrym pomysłem jest też lokalizowanie stacjonarnych działek przy workach z piaskiem i fortyfikacjach. Wiele z nich pozwala na prowadzenie ciężkiego, zmasowanego ostrzału, choć ich wadą jest oczywiście to, że podczas atakowania wrogich żołnierzy nie możesz się przemieszczać (niektóre z nich mają ponadto ograniczone pole rażenia).

Uwaga - Konfrontacje z wrogimi pojazdami i maszynami latającymi zostały dokładniej omówione na jednej z kolejnych stron tego rozdziału poradnika.