Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs

Odnalezienie diamentu w lokacji Spugmay Keep

1 - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Jeden z opcjonalnych celów misji Phantom Limbs dotyczy odnalezienia nieoszlifowanego diamentu w ruinach Spugmay Keep, czyli w lokacji, w której rozpoczęło się to zadanie - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Jeden z opcjonalnych celów misji Phantom Limbs dotyczy odnalezienia nieoszlifowanego diamentu w ruinach Spugmay Keep, czyli w lokacji, w której rozpoczęło się to zadanie. Oznacza to, że tym celem misji możesz zająć się tuż po przystąpieniu do zmagań i jeszcze podczas przechodzenia misji po raz pierwszy. Zainteresuj się dużym wzniesieniem zlokalizowanym niedaleko ruin. Musisz dotrzeć do pokazanej na powyższych obrazkach skalnej półki, na której leży m.in. nieoszlifowany diament (Rough Diamond).

Eksfiltracja kierowcy ciężarówki

Ciężarówka - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ciężarówka

Eksfiltracją kierowcy powinieneś zająć się dopiero podczas przechodzenia misji po raz drugi. Bardzo wskazane jest bowiem dysponowanie urządzeniem do fultonowania, czyli do odsyłania ludzi balonem. Gadżet ten otrzymasz po ukończeniu drugiej głównej misji gry (Diamond Dogs).

Ciężarówki nie odnajdziesz w jednym konkretnym punkcie mapy ponieważ podróżuje ona pomiędzy głównymi wioskami oraz mniejszymi posterunkami. Cel ten możesz więc zaliczyć niejako przy okazji lub zatrzymać się na dłużej w jakimś miejscu i zaczekać na przybycie pojazdu.

Zaatakuj kierowcę gdy wyjdzie z ciężarówki i fultonuj go - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zaatakuj kierowcę gdy wyjdzie z ciężarówki i fultonuj go

Ciężarówkę możesz oczywiście sam zatrzymać, np. dzięki ostrzelaniu jej kół. Jeśli jednak zależy ci na prowadzeniu działań z ukrycia to lepiej jest zaczekać aż dotrze ona do jakiejś lokacji i jej kierowca na kilkadziesiąt wysiądzie z pojazdu. W zależności od tego czy zabezpieczyłeś już wcześniej daną lokację czy też nie możesz od razu skupić się na kierowcy lub na szybko postarać się zneutralizować wszystkie siły wroga. W obu przypadkach wskazane jest użycie pistoletu z amunicją usypiającą, dzięki czemu nie będziesz musiał ryzykować z zajściem kierowcy od tyłu.

Po tym jak pozbawisz kierowcę przytomności wystarczy podejść do jego ciała i skorzystać z "fultonowania", czyli odesłać go balonem do Bazy Matki (jeśli przechodzisz misję po raz pierwszy to musiałbyś go dostarczyć do śmigłowca używanego do ekstrakcji Kazuhiry).

Eksfiltracja dowódcy z koszar Wakh Sind Barracks

Eksfiltracją dowódcy również powinieneś zainteresować się dopiero po tym jak wejdziesz w posiadanie urządzenie do fultonowania, czyli podczas ponownego rozgrywania pierwszej misji - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Eksfiltracją dowódcy również powinieneś zainteresować się dopiero po tym jak wejdziesz w posiadanie urządzenie do fultonowania, czyli podczas ponownego rozgrywania pierwszej misji. Postać ta przebywa w koszarach Wakh Sind Barracks i znajdują się one w północnej części mapy. W trakcie podrózy do koszar uważaj na mniejsze posterunki, które najlepiej jest po prostu ominąć.

Dowódca przebywa w górnej części koszar i dostęp do tej części mapy jest utrudniony, bo prowadzi tam ścieżka, która jest patrolowana przez wrogów i która nie daje zbyt wielu miejsc do ukrywania się. Do celu podróży możesz na szczęście zbliżyć się w alternatywny sposób. Możesz się mianowicie zdecydować na wspinaczkę po skałach znajdujących się na zachód od koszar (powyższy obrazek), omijając w ten sposób wszystkich wrogów pilnujących dostępu do głównej części tej lokacji.

Dowódcę poznasz po czerwonym berecie - Pozostałe opcjonalne cele w misji Phantom Limbs | Misja 1 - Phantom Limbs - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Dowódcę poznasz po czerwonym berecie

Do górnej części koszar zbliż się od północno-zachodniej strony i przeprowadź w tym miejscu dodatkowy rekonesans, bo lokacja ta jest pilnowana przez kilku nowych wrogów. Możesz oczywiście zacząć ich po kolei ogłuszać, ale jeszcze lepiej jest postarać się ich wszystkich obejść od północnej strony. Zbliż się do czterech niewielkich budynków - dowódca jest w jednym z nich i poznasz go po czerwonym berecie. Jeśli się pośpieszysz to możesz zdążyć zakraść się w pobliże budynku z oficerem i zneutralizować go właśnie w tej części koszar. Jeśli nie zdążysz to oficer wyjdzie najprawdopodobniej z budynku i wyruszy na obchód. W takiej sytuacji będziesz mógł go zaatakować w innym miejscu lub zaczekać aż powróci do chatki. Warto go wtedy dodatkowo oznaczyć z pomocą lornetkii i w prostszy sposób śledzić jego poczynania oraz trasę przemarszu.

Niezależnie jak się zachowałeś podejdź do nieprzytomnego dowódcy i fultonuj go do Bazy Matki żeby od razu mieć problem z głowy.