Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Obowiązkowe, opcjonalne i ukryte cele misji | Zaliczanie misji w MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Obowiązkowe, opcjonalne i ukryte cele misji

W Metal Gear Solid V cele misji można podzielić na trzy główne kategorie i wbrew pozorom początkowo dość trudno jest je rozróżnić. Wspomniane kategorie to:

  • Obowiązkowe cele misji - Są one widoczne od samego początku zadania lub stają się widoczne w momencie wykonania innych obowiązkowych czynności (np. ustalenia miejsca pobytu poszukiwanej osoby). Co ciekawe, niektóre obowiązkowe cele mogą się wzajemnie wykluczać. Możesz na przykład zostać postawiony przed wyborem zamordowania danej osoby lub ogłuszenia jej i przetransportowania do Bazy Matki.
  • Opcjonalne cele misji - Zgodnie z nazwą zaliczanie ich nie jest obowiązkowe. Jeśli tylko nie sprawi ci to dużych problemów nie powinieneś ich ignorować, bo ich ukończenie poprawi Twój wynik punktowy na koniec misji.
  • Ukryte cele misji - Jest to unikalna odmiana opcjonalnych celów, gdyż podczas przechodzenia danej misji po raz pierwszy nie są one wyświetlane na liście zadań. Dopiero po zaliczeniu całej misji gra informuje Cię o tym co trzeba było wykonać żeby je odblokować. Ukryte cele bywają przeróżne - możesz na przykład zostać poproszony o odnalezienie schematu przedmiotu czy o opuszczenie mapy bez wykrycia bez oddziały wroga. W rozdziale z opisem przejścia zawsze podajemy pełną listę misji, tak więc możesz je sprawdzić zanim jeszcze rozpoczniesz zmagania i postarać się zaliczyć przynajmniej część z nich już przy pierwszym podejściu.

Uwaga! W wielu przypadkach zaliczenie wszystkich celów misji za pierwszym razem jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Może się tak na przykład wtedy gdy nie dysponujesz określonymi elementami wyposażenia czy gdy poszczególne cele wykluczają się. Pamiętaj o pominiętych zadaniach podczas powtórnego przechodzenia misji (więcej na ten temat na kolejnej stronie poradnika).