Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rekonesans | Eksploracja świata gry w Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Rekonesans

Odszukaj dobry punkt widokowy zanim użyjesz lornetki - Rekonesans | Eksploracja świata gry w Metal Gear Solid V The Phantom Pain - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Odszukaj dobry punkt widokowy zanim użyjesz lornetki

Rekonesans stanowi bardzo ważny aspekt gry Metal Gear Solid V i powinieneś go przeprowadzać o ile tylko nie jesteś poganiany przez aktualne cele misji (np. dotarcie w wyznaczonym limicie czasowym do innej części mapy czy ucieczka przed siłami wroga). Pomijanie tego kroku może mieć bardzo negatywne konsekwencje, najczęściej kończąc się nagłą konfrontacją z siłami wroga, w której nieprzygotowany bohater będzie znajdował się na z góry straconej pozycji.

Na rekonesans decyduj się zawsze wtedy gdy zbliżasz się do jakieś unikalnej lokacji na mapie i to niezależnie od tego czy jest to jakiś niewielki posterunek przy drodze czy zdecydowanie większa lokacja (jak np. wioska, koszary czy baza wojskowa). Zanim cokolwiek zrobisz upewnij się, że nie znajdujesz się zbyt blisko lokacji, którą chcesz dokładniej zbadać (minimum 150-200 metrów od niej). Rozejrzyj się za jakimś większym wzniesieniem lub dowolnym innym wysoko położonym punktem obserwacyjnym (w ostateczności może to być nawet wieża strażnicza), z którego dobrze będziesz widział całą lokację. Postaraj się przy tym żeby zbyt duża część lokacji nie była przysłaniana np. przez wysokie budynki, bo w takiej sytuacji chcąc dokładnie sprawdzić cały obszar będziesz musiał dotrzeć do kilku różnych punktów widokowych zlokalizowanych w różnych częściach mapy (np. do punktów na północ i na wschód od sprawdzanej lokacji).

W trakcie rekonesansu postaraj się dobrze poznać teren, który wkrótce zinfiltrujesz - Rekonesans | Eksploracja świata gry w Metal Gear Solid V The Phantom Pain - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
W trakcie rekonesansu postaraj się dobrze poznać teren, który wkrótce zinfiltrujesz

Po tym jak dotrzesz do punktu widokowego wybierz z inwentarza lornetkę, załącz średnie lub największe przybliżenie obrazu (jest to uzależnione od odległości od badanej lokacji) i rozpocznij właściwy rekonesans. Podczas rekonesansu rozglądaj się przede wszystkim za wrogimi żołnierzami oraz za aktywnymi w danym momencie pojazdami wojskowymi (wozy opancerzone, czołgi itp.). Pozwalaj na to żeby namierzane siły wroga były automatycznie oznaczane przez grę, dzięki czemu od tego momentu będziesz mógł śledzić ich poczynania. Jest to bardzo istotna kwestia, która w niebywały sposób ułatwia grę. Oznaczeni przeciwnicy są mianowicie widoczni przez cały czas i możesz ich także obserwować przez ściany. Nie musisz dzięki temu wychylać się zza każdego narożnika czy zza każdej zasłony żeby sprawdzić ich aktualne położenie.

Oprócz żołnierzy i zajętych przez nich pojazdów podczas rekonesansu powinieneś też zwracać uwagę na:

  • Niewykorzystywany sprzęt wojskowy - Chodzi tu głównie o stacjonarne działka, moździerze, działa przeciwlotnicze, pojazdy czy kontenery z bronią. Sprzętu tego będziesz mógł w razie potrzeby użyć, bądź też go "fultonować" (odesłać balonem do bazy).
  • Budynki związane z celami misji - Zazwyczaj mowa tu o głównych centrach dowodzenia z cennymi danymi czy osobami nadającymi się do eliminacji, oraz o więzieniach, w których przetrzymywani są zakładnicy.
  • Wieże obserwacyjne - Bardzo często okupowane są one przez przeciwników z karabinami. Na większości wież zamontowano także reflektory, które zaczynają oświetlać okolicę po zapadnięciu zmroku.
  • Generatory - Nie są one istotne za dnia, ale w nocy dotarcie do generatora i sabotowanie go pozbawi na jakiś czas przeciwników dostaw prądu i może ci ułatwić przedostanie się do głównych celów misji.
  • Anteny oraz radary - Generalnie chodzi tu o urządzenia wykorzystywane do komunikowania się z innymi bazami i dzięki ich niszczeniu możesz pozbawić wrogów np. okazji do wezwania posiłków. Jako że wysadzenie w powietrze urządzeń służących do komunikacji zostanie przez wszystkich usłyszane na taki krok powinieneś decydować się dopiero wtedy gdy zostaniesz wykryty lub dopiero podczas ucieczki z danego miejsca (np. już po uratowaniu zakładnika).