Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 39 - [Total Stealth] Over the Fence | Misja 39 | Solucja MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Trzydziesta dziewiąta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do piątej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Najważniejszą zmianą tej misji jest to, że Big Boss nie może zostać zauważony przez przeciwników, bo automatycznie zakończy się ona wtedy porażką. Utrudnienie to nie dotyczy na szczęście poczynań jego pomocników. Dwa dodatkowe utrudnienia tej misji to zakaz korzystania z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).

Przygotowanie się do misji

Jeżeli rozgrywałeś już kilka razy piątą misję to powinieneś doskonale pamiętać drogę do miejsca pobytu inżyniera i bez żadnych przeszkód możesz go wtedy uratować także za dnia. Co do opcjonalnych celów, wskazane jest dla odmiany zaliczanie ich nocną porą, bo więcej się w nich ryzykuje i spotyka większą liczbę przeciwników. Na pomocnika warto zabrać D-Doga, który wyjawi lokalizację przeciwników pilnujących inżyniera i sprawi, że eliminowanie lub omijanie ich będzie o wiele prostsze.

Uzbrojenie nie odgrywa tu dużej roli, bo przeciwników będziesz chciał omijać lub eliminować w walce wręcz po zajściu ich od tyłu. Zadbaj natomiast o założenie najlepszego stroju do skradania się (np. Sneaking Suit).

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Over the Fence są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Tak jak wcześniej zdecyduj się na wspinaczkę po skałach na zachód od koszar - Misja 39 - [Total Stealth] Over the Fence | Misja 39 | Solucja MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Tak jak wcześniej zdecyduj się na wspinaczkę po skałach na zachód od koszar

Do miejsca pobytu inżyniera w koszarach Wakh Sind Barracks najlepiej jest dotrzeć wybierając wspinaczkę po południowo-zachodnich skałach, co pozwoli ci uniknąć niepotrzebnych konfrontacji. W pobliżu pomieszczenia z inżynierem przebywa 2-3 wrogów, ale po tym jak D-Dog wskaże ci ich położenie będziesz mógł bez większych przeszkód pilnować się żeby nie zostać nagle wykrytym. Warto też przypomnieć, że ewentualnych niewygodnych wrogów możesz eliminować właśnie z pomocą psa i nawet jeśli zwierzak zostanie przez nich zauważony to misja nie zakończy się w tym samym momencie niepowodzeniem.

Zaliczenie opcjonalnych celów misji może ci już sprawić więcej kłopotów. Postaraj się przede wszystkim utworzyć punkt kontrolny po uwolnieniu inżyniera (oddal się na chwilę od koszar), dzięki czemu w razie porażki nie będziesz musiał powtarzać misji praktycznie od samego początku. Skradaj się nawet wtedy gdy wrogowie są oddaleni o dobrych kilkadziesiąt metrów i unikaj atakowania ich jeśli w pobliżu stoją inni wartownicy.