Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 41 - Proxy War Without End | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czterdziesta pierwsza misja gry Metal Gear Solid V koncentruje się na zniszczeniu wrogich pojazdów wchodzących w skład kolumny wojskowej - wozów opancerzonych, czołgów oraz dodatkowo śmigłowca bojowego, którym podróżuje dowódca. Gra oczywiście daje ci wybór czy chcesz ukraść maszyny czy też doprowadzić do ich zniszczenia (wyjątkiem jest śmigłowiec, którego nie można fultonować). Co do opcjonalnych zadań, w misji tej możesz zająć się między innymi porwaniem dowódcy oraz pozyskaniem rzadkich planów znajdujących się na pokładzie śmigłowca.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/3): Eliminated the gunship (Wyeliminowano śmigłowiec bojowy) - Śmigłowca nie warto atakować gdy jest jeszcze w drodze na lotnisko Nova Braga Airport, bo zablokujesz sobie wtedy możliwość zaliczenia opcjonalnego celu dotyczącego porwania dowódcy. Do zniszczenia śmigłowca musisz użyć bardzo dobrej wyrzutni rakiet.
  • OBOWIĄZKOWE (2/3): Eliminated 2 tanks (Wyeliminowano dwa czołgi) - Czołgi możesz zniszczyć lub (lepszy pomysł) fultonować je. W tym drugim przypadku możesz spróbować zbliżyć się do nich gdy dotrą do posterunku 14 lub dopiero gdy dojadą na lotnisko Nova Braga Airport.
  • OBOWIĄZKOWE (3/3): Eliminated 2 armored vehicles (Wyeliminowano dwa pojazdy opancerzone) - Wozy opancerzone analogicznie jak czołgi możesz fultonować lub zniszczyć i dokonać tego w dowolnym momencie misji (nie opuszczą przedwcześnie obszaru działań).
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted 2 tanks and 2 armored vehicles (Dokonano ekstrakcji 2 czołgów i 2 pojazdów opancerzonych) - Kolejne maszyny możesz fultonować gdy są w drodze na lotnisko Nova Braga Airport lub dopiero po tym jak dotrą do punktu docelowego.
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted the armored column's commander (Ekstrakcja dowódcy kolumny wojskowej) - Dowódca przebywa na pokładzie śmigłowca i musisz zaczekać aż maszyna ta wysadzi go na lotnisku Nova Braga Airport. Dowódca przemieści się wtedy do zachodniego budynku i to tam warto go zaskoczyć.
  • OPCJONALNE (3/4): Secured the rough diamond hidden by the armored column's commander (Zabezpieczono nieoszlifowany diament ukryty niedaleko dowódcy kolumny wojskowej) - Diament znajduje się w tym samym budynku na terenie lotniska Nova Braga Airport, do którego dociera dowódca po opuszczeniu pokładu śmigłowca.
  • OPCJONALNE (4/4): Secured the blueprint the gunship was carrying (Zabezpieczono plan znajdujący się na pokładzie śmigłowca) - Śmigłowiec najlepiej jest zniszczyć gdy jest on na terenie lotniska Nova Braga Airport, a to dlatego, że musisz zobaczyć dokładnie gdzie się on rozbił (nie pozostanie po nim wrak) i dotrzeć w to miejsce żeby zabrać plan.

Przygotowanie się do misji

Rozegranie tej misji po zapadnięciu zmroku jest bardzo dobrym pomysłem. Ułatwi ci to docieranie w pobliże wrogich maszyn z zamiarem wykonywania ich ekstrakcji, jak również oczyszczenie terenu lotniska z sił wroga (a w szczególności ze snajperów). Na pomocnika możesz wziąć D-Doga, który pomógłby ci w zlokalizowaniu wrogów przebywających na lotnisku (główne cele misji są automatycznie śledzone), lub Quiet, która zaoferowałaby wsparcie w eliminacji trudniej dostępnych celów.

Jeżeli masz w planach niszczenie wrogich maszyn to koniecznie zabierz na tę misję pancerz bojowy. Niezależnie od planowanej taktyki działania weź też ze sobą wyrzutnię rakiet, albowiem zniszczenie co najmniej jednej wrogiej maszyny jest tu obowiązkowe i mowa tu oczywiście o śmigłowcu. Upewnij się, że wybrałeś najlepszą posiadaną aktualnie wyrzutnię rakiet, bo śmigłowiec jest w stanie wytrzymać nawet 3-4 trafienia z wyrzutni niższej klasy.