Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 30 - Skull Face poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Trzydziesta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z bardziej wymagających. Jej głównym założeniem jest dotarcie na sam koniec wrogiej bazy gdzie przebywa Skull Face. W wykonaniu tego zadania skutecznie będą ci przeszkadzały liczne siły wroga, szczególnie że oprócz standardowych żołnierzy będziesz też miał do czynienia między innymi ze snajperami, maszynami kroczącymi oraz śmigłowcem latającym nad bazą. Opcjonalne cele misji niemal w całości dotyczą fultonowania wrogiego sprzętu. Wyjątkiem jest proste zadanie dotyczące odnalezienia kasety magnetofonowej.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Made contact with Skull Face (Nawiązano kontakt ze Skull Face'em) - Skull Face przebywa na lądowisku śmigłowców w północno-wschodniej części bazy OKB Zero i musisz "jedynie" do niego dotrzeć.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Got information from Skull Face (Wydobyto informacje od Skull Face'a) - Cel ten zaliczysz razem z poprzednim po tym jak dotrzesz do Skull Face'a.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted 4 Walker Gears (Ekstrakcja czterech maszyn kroczących) - Trzy maszyny kroczące podróżują po różnych częściach bazy OKB Zero, a czwarta powinna znajdować się przy głównym wejściu za trzecią bramą. W przypadku aktywnych maszyn musisz najpierw wyeliminować ich operatorów. Do fultonowania Walker Gearów potrzebne jest ponadto ulepszenie CARGO 2.
  • OPCJONALNE (2/4): Obtained cassette tape at OKB Zero (Odnaleziono kasetę magnetofonową w bazie OKB Zero) - Kasetę możesz zdobyć pod sam koniec misji. Nie wybieraj schodów prowadzących do lądowiska gdzie przebywa Skull Face, tylko zejdź na niższy poziom i dotrzyj do windy towarowej.
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted 7 red containers from OKB Zero (Ekstrakcja siedmiu czerwonych kontenerów z bazy OKB Zero) - Cztery kontenery odnajdziesz za drugą bramą bazy, a pozostałe trzy za trzecią bramą. Do fultowania ich potrzebne jest ulepszenie CARGO 2.
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted 3 tanks from OKB Zero (Ekstrakcja trzech czołgów z bazy OKB Zero) - Czołgi odnajduje się kolejno za pierwszą, drugą i trzecią bramą bazy. Nie są one używane, tak więc nie musisz skradać się w drodze do nich. Do fultonowania czołgów wymagane jest ulepszenie CARGO 2.

Przygotowanie się do misji

Zaliczenie tej misji nocną porą jest bardzo wskazane, albowiem kładzie ona duży nacisk na skradanie się i może ono zostać poważnie utrudnione jeśli wrogowie będą dysponowali większym polem widzenia. Na pomocnika do tej misji rozważ zabranie D-Doga, który z wyprzedzeniem może oznaczać odnalezionych przeciwników i zmniejszać dzięki temu ryzyko popełnienia jakiegoś dużego błędu. Dodatkowo odkryje on miny na samym początku misji.

W inwentarzu Big Bossa powinna znaleźć się dobra snajperka. Może się ona przydać między innymi do wyeliminowania wrogich snajperów czy operatorów maszyn kroczących. Pomimo tego, że nad obszarem misji będzie latał wrogi śmigłowiec nie bierz ze sobą wyrzutni, bo zestrzelenie śmigłowca zaalarmowałoby całą bazę.