Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 45 - A Quiet Exit | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czterdziesta piąta misja gry Metal Gear Solid V jest ostatnią, w której bierze udział Quiet. W trakcie rozgrywania tej misji musisz wraz ze wspomnianą kobietą snajperem bronić się przy ruinach pałacu przed atakami zmechanizowanego sowieckiego oddziału. Wymusza to umiejętną i ostrożną grę, albowiem ataki wrogich maszyn mogą bardzo szybko pozbawić bohatera niemal całego paska zdrowia. Ważną rolę odgrywa też odpowiednie wyposażenie i z tego względu dobrze jest wcześniej przygotować się do bitwy.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Made contact with Quiet (Nawiązano kontakt z Quiet) - Musisz jedynie dotrzeć do pałacu Lamar Khaate Palace gdzie więziona jest kobieta snajper.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Eliminated the Soviet mechanized unit (Wyeliminowano sowiecki zmechanizowany oddział) - Podczas zaliczania misji po raz pierwszy powinieneś niszczyć wszystkie maszyny wchodzące w skład sowieckiego oddziału (czołgi, wozy APC, śmigłowiec). Korzystaj w tym celu z wyrzutni rakiet i regularnie wzywaj zrzuty z zaopatrzeniem.
  • OPCJONALNE (1/3): Obtained Quiet's cassette tape (Zdobyto kasetę Quiet) - Cel ten możesz zaliczyć dopiero po wyświetleniu podsumowania misji. Musisz wtedy zacząć podążać za śladami na piasku, które doprowadzą Big Bossa do drzewa z zawieszoną na nim taśmą magnetofonową.
  • OPCJONALNE (2/3): Extracted 7 tanks and 7 armored vehicles (Dokonano ekstrakcji 7 czołgów i 7 wozów opancerzonych) - Próbę zaliczenia tego opcjonalnego zadania podejmij dopiero podczas powtórnego przechodzenia misji. Musisz bardzo dobrze znać jej założenia i dysponować odpowiednim uzbrojeniem (m.in. minami EMP do zatrzymywania pojazdów i świetnym pancerzem bojowym zmniejszającym ryzyko nagłej śmierci).
  • OPCJONALNE (3/3): Completed the mission without Quiet taking damage (Ukończono misję bez utraty zdrowia przez Quiet) - Pasek energii Quiet jest wyświetlany na ekranie i znajdzie się ona w poważnym niebezpieczeństwie dopiero pod koniec misji. Musisz wtedy bardzo agresywnie rozprawić się z ostatnią grupą wrogich maszyn.

Przygotowanie się do misji

Teoretycznie nie możesz przygotować się do tej misji, bo rozpoczyna się ona tuż po zaliczeniu pobocznego zadania 150 (Secure Quiet). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby odpowiednie wyposażenie dobrać sobie przed wyruszeniem na opcjonalną misję 150. Koniecznie wyposaż głównego bohatera w najbardziej zaawansowany spośród dostępnych pancerz bojowy. Oprócz tego bardzo ważne jest to żeby miał on na wyposażeniu wyrzutnię rakiet. Najlepiej żeby był to model z samonaprowadzalnymi pociskami, bo w końcowej części misji na polu bitwy pojawi się trudny do zestrzelenia i doskonale opancerzony śmigłowiec bojowy. Jeżeli wynalazłeś jakieś miny przeciwpancerne/EMP lub inne tego typu obiekty to również zabierz je ze sobą na tę misję.

Uwaga - W misji 45 Quiet jest odgórnie narzuconym pomocnikiem. To właśnie z nią przystąpisz do walk nawet jeśli na opcjonalną misję 150 zabrałeś jakiegoś innego pomocnika.

Uwaga - Podczas walk regularnie będziesz chciał wzywać zrzuty z zaopatrzeniem. Przed jej rozpoczęciem upewnij się wiec czy masz na koncie co najmniej kilkaset tysięcy GMP na pokrycie ich kosztów.