Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 25 - Aim True, Ye Vengeful | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwudziesta piąta misja gry Metal Gear Solid V rozgrywa się na bardzo małym obszarze i dobrą wiadomością jest też to, że jej ukończenie może ci w sprzyjających okolicznościach zająć zaledwie kilka minut. Główne założenia to pojmanie więzionego zastępcy oraz przywódcy nieletnich bojowników. W ramach dodatkowych zadań możesz się z kolei zająć między innymi zlokalizowaniem i uratowaniem zbiegłego więźnia oraz dotarciem na wzgórze z rzadkimi odmianami roślin.

Uwaga - Niezwykle ważnym ograniczeniem tej misji jest to, że nie możesz w niej nikogo zabić, bo automatycznie ją wtedy zawalisz. Najlepiej nie brać w ogóle na nią żadnych tradycyjnych broni ani materiałów wybuchowych.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Extracted the militants' XO (Ekstrakcja zastępcy dowódcy) - Postać ta traktowana jest jako więzień i odnajdziesz ją leżącą na ziemi w środkowej części wioski. Zastępcę musisz w dowolny sposób eksfiltrować (fultonowanie, użycie auta, dotarcie do śmigłowca).
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Extracted the child soldiers' commander (Ekstrakcja przywódcy nieletnich bojowników) - Przywódca podróżuje po całej wiosce, przy czym zazwyczaj można go odnaleźć niedaleko więzionego zastępcy. Dziecko poznasz po czerwonym berecie i również musisz je eksfiltrować w dowolnie wybrany sposób.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted the prisoner who escaped from Munoko yi Nioka Station, NE Guard Post (Ekstrakcja więźnia, który uciekł z wioski) - Więźnia domyślnie można odnaleźć przy drodze w niewielkiej odległości na południe od wioski (warto zabrać na misję D-Doga). Musisz go uratować zanim zostanie doścignięty i zamordowany przez grupę nieletnich bojowników.
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted 12 child soldier (Ekstrakcja dwanaściorga dzieci) - Z wykonaniem tego zadania warto wstrzymać się do momentu ulepszenia urządzenia do fultonowania tak by można było odsyłać balonem dzieci. W przeciwnym razie musiałbyś powracać z każdym ogłuszonym nieletnim bojownikiem do śmigłowca.
  • OPCJONALNE (3/4): Used a vehicle to extract the child soldiers' commander and the militants' XO (Użyto pojazdu żeby dokonać ekstrakcji przywódcy nieletnich bojowników oraz zastępcy dowódcy) - W wiosce musisz odszukać zaparkowany gazik i dostarczyć na jego pokład więźnia oraz pojmanego przywódcę. Wywieź następnie obie te postacie poza mapę (nie fultonuj pojazdu, bo więzień może z niego wypaść!).
  • OPCJONALNE (4/4): Picked a digitalis (purpurea) at yi Nioka Station, NE Guard Post (Odnaleziono w pobliżu wioski roślinę digitalis purpurea) - Poszukiwana roślina znajduje się na wzgórzu na zachód od wioski. Musisz zebrać wszystkie rośliny żeby cel został zaliczony.

Przygotowanie się do misji

Tradycyjnie już rozważ pomysł rozegrania misji nocną porą. Jest to tym bardziej wskazane, że w misji tej nie możesz grać zbyt agresywnie i przez to powinieneś starać się unikać całkowicie niepotrzebnych konfrontacji. Pod odsłoną nocy o wiele łatwiej będzie ci porwać obie postacie z głównych celów misji. Na pomocnika wybierz D-Doga lub Quiet jeśli zaopatrzyłeś ją w snajperkę z amunicją usypiającą.

Tak jak zostało to już wcześniej zaznaczone, nie możesz w tej misji nikogo pozbawić życia, tak więc nie zabieraj żadnych tradycyjnych broni. Postaraj się zapełnić wszystkie główne sloty pukawkami z amunicją usypiającą.