Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobywać najwyższe rangi S w misjach? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Jak zdobywać najwyższe rangi S w misjach?

Zdobycie rangi S w misji może wymagać jej kilkukrotnego powtórzenia żeby dobrze ją poznać - Jak zdobywać najwyższe rangi S w misjach? | FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Zdobycie rangi S w misji może wymagać jej kilkukrotnego powtórzenia żeby dobrze ją poznać

Ranga S jest najwyższą jaką możesz uzyskać za ukończenie misji w grze Metal Gear Solid V. Jest to swego rodzaju wyróżnienie za dobrze poprowadzone działania podczas misji. Ponadto zdobywanie rang S jest wymagane na potrzeby osiągnięcia/trofeum o nazwie Elite. W celu otrzymania rangi S musisz w danej misji zgromadzić co najmniej 130000 punktów. Poniżej znajduje się lista najważniejszych czynników, o które musisz zadbać podczas przechodzenia kolejnych zadań - jeśli się postarasz zdobędziesz dzięki nim dodatnie punkty, a jeśli słabo rozegrasz misję to punkty zostaną ci odjęte.

  • Czas potrzebny na ukończenie misji - Im szybciej uda ci się zaliczyć daną misję, tym więcej punktów zostanie ci przyznanych. Staraj się skupiać na celach misji i nie tracić masy czasu na bardzo powolne eliminowanie wszystkich wrogów z obozu czy na kilkuminutowy rekonesans każdej nowo odkrytej lokacji.
  • Dodatkowe cele misji - Oprócz zajmowania się głównymi zadaniami nie zapominaj też o oopcjonalnych i ukrytych celach. Nie są one obowiązkowe, ale otrzymasz za nie gratisowe punkty.
  • Ukończenie misji za jednym podejściem - Możesz otrzymać premię jeśli całą misję zaliczysz bez korzystania z możliwości powrotu do ostatnio utworzonych punktów kontrolnych. Wymaga to oczywiście dużej precyzji i bardzo dobrego zapoznania z terenem działań.
  • Tryb Reflex (Reflex Mode) - Jeśli doprowadzisz do aktywacji tego trybu w trakcie misji to przepadnie szansa na bonusowe punkty. Najlepiej go wyłączyć jeszcze przed rozpoczęciem kampanii (odpowiednia opcja w menu głównym).
  • Pozostawanie w ukryciu - Unikaj wykrywania przez siły wroga oraz odnoszenia obrażeń (np. w wyniku ostrzału z ich strony), bo możesz otrzymać z tego tytułu ujemne punkty. BARDZO DUŻĄ premię punktową możesz ponadto zdobyć dzięki zaliczeniu misji bez wykrycia i bez zabijania osób.
  • Ratowanie zakładników - Szukaj okazji do oswobadzania zakładników przetrzymywanych we wrogich bazach, także tych, które nie są związani z aktualnie wykonywaną misją. W nagrodę za ich uratowanie otrzymasz dużo dodatkowych punktów.
  • Ogłuszanie przeciwników - Dodatkowe bonusy przyznawane są za pozbawianie przeciwników przytomności. Możesz ich neutralizować w walce wręcz (najlepiej po zajściu ich od tyłu) lub z pomocą pistoletu z amunicją usypiającą - w tym drugim przypadku celuj koniecznie w głowy wrogów i staraj się nie pudłować (gra bierze też pod uwagę celność podczas korzystania z broni palnej).
  • Oznaczanie przeciwników - Za każdym razem gdy używasz lornetki próbuj namierzać wrogów przebywających na danym obszarze. Otrzymasz dzięki temu dodatkowe punkty.
  • Przesłuchiwanie przeciwników - Gdy tylko będzie to możliwe próbuj przesłuchiwać wrogów, których udało ci się zaskoczyć (zanim pozbawisz ich przytomności).