Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 23 - The White Mamba | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwudziesta trzecia misja gry Metal Gear Solid V rozgrywa się na bardzo niewielkim obszarze i ukończenie jej również nie powinno ci zająć dużo czasu. Jej głównym założenie jest pojmanie żywcem tytułowego nieletniego bojownika zwanego Białego Mambą (White Mamba). Oprócz tego możesz dokonać ekstrakcji innych dzieci przebywających na mapie, jak również uratować zakładnika i odszukać diamenty.

Uwaga - Niezwykle ważnym ograniczeniem tej misji jest to, że nie możesz w niej nikogo zabić, bo automatycznie ją wtedy zawalisz. Najlepiej nie brać w ogóle na nią żadnych tradycyjnych broni ani materiałów wybuchowych.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Extracted the White Mamba (Ekstrakcja Białej Bamby) - White Mamba to przywódca nieletnich bojowników i odnajdziesz go we wraku okrętu w wiosce Bwala ya Masa. Najlepiej ogłuszyć go z zaskoczenia, dzięki czemu zaliczysz przy okazji drugi poboczny cel misji.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted the prisoner being held at Masa Village (Ekstrakcja więźnia przetrzymywanego w wiosce Bwala ya Masa) - Więzień jest w jednej z chatek w północnej części wioski. Po jego zlokalizowaniu wynieś go z budynku i fultonuj.
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted the White Mamba without giving him the opportunity to resist (Ekstrakcja Białej Bamby bez dania mu szansy na obronę) - W celu zaliczenia tego celu nie możesz pozwolić na to żeby przywódca bojowników zauważył Big Bossa. Możesz go ogłuszyć strzałem z dużej odległości z broni z amunicją usypiającą lub zakraść się do niego od tyłu.
  • OPCJONALNE (3/4): Secured the rough diamonds hidden near Masa Village (Zabezpieczono nieoszlifowane diamenty ukryte niedaleko wioski Bwala ya Masa) - Diamenty są w jednym z zielonych namiotów na terenie posterunku 06 (na północ od wioski).
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted 20 child soldiers (Ekstrakcja dwadzieściorga dzieci) - Z wykonaniem tego zadania warto wstrzymać się do momentu ulepszenia urządzenia do fultonowania tak by można było odsyłać balonem dzieci. W przeciwnym razie musiałbyś powracać z każdym ogłuszonym nieletnim bojownikiem do śmigłowca.

Przygotowanie się do misji

Misję tę warto rozegrać nocą, dzięki czemu nie będziesz miał dużych problemów z omijaniem dzieci (jest to ważny aspekt, bo nawet jeśli zostałbyś zauważony to i tak nie mógłbyś nikogo zabić). Co do pomocnika to najlepiej zdecydować się na D-Doga, który z wyprzedzeniem będzie ci oznaczał miejsca pobytu bojowników, choć możesz też rozważyć wybranie Quiet o ile dysponuje ona już bronią z amunicją usypiającą.

Tak jak zostało to już wcześniej zaznaczone, nie możesz w tej misji nikogo pozbawić życia, tak więc nie zabieraj żadnych tradycyjnych broni. Postaraj się zapełnić wszystkie główne sloty pukawkami z amunicją usypiającą.