Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 8 - Occupation Forces | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

W ósmej misji gry Metal Gear Solid V po raz pierwszy na poważnie poruszany jest temat konfrontacji z wrogimi maszynami wojskowymi. W tym konkretnym przypadku będą to dwa czołgi, których zniszczenie jest jednym z obowiązkowych celów tej misji. Czołgów będziesz oczywiście mógł pozbyć się z pomocą wyrzutni rakiet, aczkolwiek gra zapewni ci też kilka alternatywnych rozwiązań, chociażby w oparciu o sprzęt odnaleziony już podczas przechodzenia misji. Tak jak zwykle do ukończenia jest też kilka pobocznych zleceń dotyczących m.in. uratowania jeńca i porwania wrogiego pułkownika.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/3): Secured the deployment plans (Zabezpieczono plany rozmieszczenia) - Plany są w jednym z górnych budynków w wiosce Qarya Sakhra Ee. Musisz je pozyskać zanim do miejsca rozgrywania misji dotrze wrogi konwój (domyślnie pozyskanie planów powinno doprowadzić właśnie do pojawienia się konwoju).
  • OBOWIĄZKOWE (2/3): Eliminated the colonel (Wyeliminowano wrogiego pułkownika) - Pojawi się on wraz z konwojem i będzie podróżował ciężarówką. Najlepiej jest po prostu doprowadzić do wysadzenia w powietrze ciężarówki. Uwaga - Zabicie pułkownika zablokuje ci możliwość zaliczenia pierwszego pobocznego celu misji (eksfiltracja tej postaci).
  • OBOWIĄZKOWE (3/3): Eliminated all tanks (Wyeliminowano wszystkie czołgi) - Konwój domyślnie pojawia się na mapie po zdobyciu planów (obowiązkowy cel numer 1). Możesz zaatakować go po drodze lub już po tym jak dotrze do swojego punktu docelowego, czyli do fortu Da Smasei Laman. Do zniszczenia są konkretnie dwa czołgi.
  • OPCJONALNE (1/4): Extacted the colonel (Ekstrakcja pułkownika) - Zadanie to wyklucza się wzajemnie z drugim głównym celem misji. Możesz postarać się zatrzymać w jakiś sposób konwój (lub samą ciężarówkę), bądź też zzaatakować pułkownika z zaskoczenia po tym jak dotrze do fortu Da Smasei Laman.
  • OPCJONALNE (2/4): Eliminated the colonel and all tanks before they reached Smasei Fort (Wyeliminowano pułkownika i wszystkie czołgi zanim konwój dotarł do fortu Da Smasei Laman) - Zadaniem tym najlepiej zająć się przy okazji zaliczania drugiego i trzeciego obowiązkowego celu misji. Możesz użyć wyrzutni czy na przykład skorzystać z pojazdu opancerzonego odnalezionego przy posterunku numer 10.
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted the prisoner being held at Sahkra Ee village (Ekstrakcja więźnia przetrzymywanego w wiosce Qarya Sakhra Ee) - Więźnia odnajdziesz w jednym z dolnych budynków wioski. Wynieś go na zewnątrz i odeślij balonem do bazy.
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted all tanks (Ekstrakcja wszystkich czołgów) - Czołgi możesz fultonować po tym jak zatrzymasz w jakiś sposób konwój (zakradnij się w ich pobliże) lub gdy dotrą one do fortu Da Smasei Laman. Musisz dysponować ulepszeniem CARGO 2 urządzenia do fultonowania, bo dopiero ono odblokowuje opcję przenoszenia balonem najcięższych obiektów.

Przygotowanie się do misji

Misję tę niekoniecznie musisz zaliczać w nocy. Prowadzenie działań za dnia może ci wręcz ułatwić nieco namierzanie pojazdów z konwoju (jeśli zamierzasz je zniszczyć). Co do wyposażenia, postaraj się odblokować wyrzutnię GROM-11 lub lepszą (o ile pozwalają ci na to surowce i personel bazy). Zabranie jej na misję nie jest obowiązkowe, ale może ci znacząco ułatwić odniesienie zwycięstwa. Sprawdź też czy nie dysponujesz jakimiś elementami wyposażenia (np. minami przeciwpancernymi), które mogłyby posłużyć do zatrzymania lub przynajmniej spowolnienia konwoju.