Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 44 - [Total Stealth] Pitch Dark | Misja 44 | Solucja Metal Gear Solid V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czterdziesta czwarta misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do trzynastej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Najważniejszą zmianą tej misji jest to, że Big Boss nie może zostać zauważony przez przeciwników, bo automatycznie zakończy się ona wtedy porażką. Utrudnienie to nie dotyczy na szczęście poczynań jego pomocników. Dwa dodatkowe utrudnienia tej misji to zakaz korzystania z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).

Przygotowanie się do misji

Przechodzenie tej misji nocą porą jest bardzo wskazane. Jest to szczególnie pomocne podczas przemierzania pola naftowego, na którym za dnia możesz zostać łatwo zauważony z dużej odległości i przedwcześnie zawalić zadanie. Na pomocnika podobnie jak wcześniej polecam zabrać psa (D-Dog), który będzie mógł oznaczać z wyprzedzeniem przeciwników oraz pomagać Big Bossowi w ich eliminowaniu bez ryzyka wszczęcia alarmu.

Jeśli chodzi o wyposażenie na misję, dobrze jest zabrać na nią wyrzutnię rakiet, dzięki której nie będziesz musiał ryzykować z dotarciem w pobliże zbiornika stanowiącego jeden z głównych celów misji.

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Pitch Dark są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Przeprowadź rekonesans i nie śpiesz się podczas infiltracji pola naftowego - Misja 44 - [Total Stealth] Pitch Dark | Misja 44 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Przeprowadź rekonesans i nie śpiesz się podczas infiltracji pola naftowego

Bardzo ważną rolę podczas ponownego rozgrywania misji Pitch Dark odgrywa rekonesans, którego koniecznie należy dokonać po zbliżeniu się do wioski (jeśli chcesz zająć się też pobocznymi celami) oraz po raz drugi po dotarciu do pola naftowego. Postaraj się zlokalizować i oznaczyć wszystkich widocznych wrogów. Już w trakcie właściwej infiltracji lokacji okupowanych przez siły wroga polegaj dodatkowo na wskazaniach D-Doga i pamiętaj o tym, że możesz używać tego pomocnika do atakowania "niewygodnych" wrogów bez ponoszenia ryzyka (misja nie kończy się automatycznie porażką jeśli D-Dog zostanie zauważony i ostrzelany przez wrogów).

Czerwony zbiornik zniszcz z bardzo dużej odległości - Misja 44 - [Total Stealth] Pitch Dark | Misja 44 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Czerwony zbiornik zniszcz z bardzo dużej odległości

Użyj D-Doga oraz własnych umiejętności i broni żeby utorować sobie drogę do pomieszczenia, w którym wyłącza się pompę przepływową. Nie zapominaj o tym, że Big Boss potrzebuje kilku sekund na otwarcie drzwi do budynku z wyłącznikiem i że może uciec przez okno już po wykonanej akcji.

Co do czerwonego zbiornika nadającego się do zniszczenia, dotarcie do niego z zamiarem podłożenia ładunków C4 nie jest dobrym pomysłem, bo musiałbyś po drodze wyeliminować kolejnych 2-3 wrogów i z racji na specyfikę terenu mógłbyś zostać łatwo zauważony. Zamiast tego o wiele lepiej jest opuścić pole naftowe, oddalić się jak najdalej na południe i użyć wyrzutni rakiet do zniszczenia zbiornika. Przed oddaniem strzału z wyrzutni ustaw się w takim miejscu żeby wrogowie nie odnotowali momentu wystrzelenia rakiety. Po zaliczeniu obu celów misji wyrusz szybko na południe żeby nie spotkać się z Walker Gearami zmierzającymi w stronę pola naftowego (chyba że planujesz od razu zająć się opcjonalnym celem dotyczącym ich ekstrakcji).