Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Koń (D-Horse) | Pomocnicy (Buddies) w Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Koń (D-Horse)

D-Horse - Koń (D-Horse) | Pomocnicy (Buddies) w Metal Gear Solid V The Phantom Pain - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
D-Horse

Odblokowanie konia

Koń (D-Horse) jest dostępny od samego początku gry Metal Gear Solid V, tj. od jej pierwszej głównej misji (Phantom Limbs).

Informacje na temat konia i zastosowania tego pomocnika

Podstawowe zastosowanie konia w MGS V to możliwość szybszego przemieszczania się po świecie gry. Zyskuje to na znaczeniu gdy musisz na przykład śledzić wrogi konwój czy dotrzeć do oddalonej lokacji w wyznaczonym limicie czasu. Dzięki sprawnemu podróżowaniu po mapie możesz też szybciej zaliczyć niektóre misje i przybliżyć się dzięki temu do zdobycia rangi S. Ważną informacją na temat podróży na koniu jest to, że możesz przechylać się na siodle na boki i unikać w ten sposób wykrycia gdy na przykład nagle natrafisz na wrogi patrol czy za bardzo zbliżysz się do wrogiego posterunku. Koń domyślnie nie jest zbyt wytrzymałym zwierzęciem, ale nie musisz się obawiać tego, że już po pierwszym ostrzale ze strony wroga wylądujesz na ziemi. Możesz zresztą zainwestować w elementy pancerza dla konia, które dodatkowo zmniejszą prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu sytuacji.

Relacje z koniem możesz budować w bardzo prosty sposób, czyli wykorzystując go do przemieszczania się po świecie gry. Po tym jak pasek zżycia się ze zwierzęciem osiągnie połowę swojej wartości odblokowana zostanie komenda nakazująca zwierzęciu wypróżnienie się i pozostawienie po sobie śmierdzącej niespodzianki. Jest to paradoksalnie dobra metoda na zatrzymywanie wrogich pojazdów, cechująca się większą skutecznością niż np. rozstawienie na drodze zwykłego kartonu.