Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 12 - Hellbound | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwunasta misja gry Metal Gear Solid V jest stosunkowo wymagająca. W jej początkowej części musisz unikać wykrycia przez zwykłych żołnierzy (tych z elektrowni i tych z głównej bazy) oraz przez latający nad obszarem działań wrogi śmigłowiec. Po przedostaniu się do hangaru z poszukiwanym doktorem Emmerichem musisz zacząć go eskortować i gra bardzo wyraźnie będzie ci próbowała w tym przeszkodzić, zmuszając mianowicie Big Bossa do unikania Metal Geara, czyli ogromnego i doskonale uzbrojonego mecha. Standardowo już oprócz zajmowania się głównymi celami warto pamiętać o pobocznych zleceniach. Wszystkie opcjonalne zadania zalicza się w głównej bazie sił wroga.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Made contact with Dr. Emmerich (Nawiązano kontakt z doktorem Emmerichem) - Poszukiwany naukowiec przetrzymywany jest w jednym z hangarów w bazie Afghanistan Central Base Camp. Dostępu do niego broni duża grupa żołnierzy (m.in. wrogowie wyposażeni w maszyny kroczące), tak więc starannie musisz zaplanować jak bezpiecznie dotrzeć do Emmericha.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Extracted Dr. Emmerich (Ekstrakcja doktora Emmericha) - Zadanie to jest o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać, bo oprócz opuszczenia wrogiej bazy wraz z doktorem Emmerichem musisz też unikać ataków ogromnego Metal Geara Sahelanthropusa, który pojawi się w okolicy podczas pierwszej próby eksfiltracji.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted 3 Walker Gears from Central Base Camp (Ekstrakcja trzech maszyn kroczących z bazy Afghanistan Central Base Camp) - Maszyny kroczące patrolują głównie zachodnią część bazy. Możesz uśpić lub zabić obsługujące je osoby i następnie fultonować wszystkie Walker Geary. Do zaliczenia tego celu misji wymagane jest ulepszenie CARGO 2 (możliwość fultonowania ciężkiego sprzętu).
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted Dr. Emmerich without him taking damage (Dokonano ekstrakcji doktora Emmericha bez utraty przez niego punktów zdrowia) - Cel ten możesz zrealizować podczas przechodzenia misji po raz pierwszy, choć oczywiście musisz się bardzo pilnować, zarówno podczas transportowania go poza bazę jak i w końcówce misji gdy pojawia się Sahelanthropus.
  • OPCJONALNE (3/4): Secured the Glamor Model Vertical poster at Central Base Camp (Odnaleziono plakat modelki w bazie Afghanistan Central Base Camp) - Poszukiwany plakat znajduje się w budynku na południowy-wschód od hangaru, w którym przetrzymywany jest doktor Emmerich.
  • OPCJONALNE (4/4): Secured the blueprint at Central Base Camp (Odnaleziono plany w bazie Afghanistan Central Base Camp) - Plany są w jednym z hangarów w centralnej części bazy i możesz wkroczyć do hangaru tylko jeśli nie doprowadziłeś wszczęcia alarmu (świecąca się niebieska lampka nad drzwiami wejściowymi zamiast czerwonej).

Przygotowanie się do misji

Z racji tego, że musisz we własnym zakresie dotrzeć do miejsca rozpoczęcia misji nie możesz z dużą precyzją ustalić godziny jej rozegrania, ale postaraj się mimo wszystko żeby była to noc. Dużo zyskasz na tym przede wszystkim podczas badania głównej bazy, bo za dnia wielu wrogów będzie mogło dostrzec Big Bossa z dużej odległości.

Wybór pomocnika do tej misji nie odgrywa dużej roli - zabranie konia pozwoli ci sprawniej przemieszczać się po świecie gry, a pies pomoże ci w odnajdywaniu strażników z elektrowni i z głównej bazy. Nie musisz też zabierać żadnych potężnych broni (np. wyrzutni), bo najlepiej byłoby całkowicie unikać wykrycia i nie niszczyć wrogiego sprzętu. Tyczy się to także końcówki misji kiedy to unikanie Sahelanthropusa jest jedynym sensownym rozwiązaniem.