Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przygotowywanie się do zadań | Zaliczanie misji w MGS V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Przygotowywanie się do zadań

Ekran przygotowań do misji - Przygotowywanie się do zadań | Zaliczanie misji w MGS V The Phantom Pain - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ekran przygotowań do misji

Wszystkie misje rozgrywane po ukończeniu drugiego głównego zadania (Diamond Dogs) oferują możliwość przygotowania się do wyprawy jeszcze przed dotarciem na miejsce. Nie powinieneś pomijać tego kroku, bo w przeciwnym wypadku możesz dobrać złe wyposażenie i w rezultacie misja okaże się niepotrzebnie znacznie trudniejsza do ukończenia. Najważniejsze rzeczy, o które warto zadbać, to:

  • Wybór lądowiska - Jeżeli dana misja daje ci taki wybór to decyduj się na lądowiska obarczone mniejszym ryzykiem wykrycia przez siły wroga (informacja 'Danger Low' po podświetleniu lądowiska). W przeciwnym wypadku zadanie może od razu rozpocząć się od ostrej wymiany ognia, która bardzo utrudni prowadzenie działań z ukrycia w dalszej części operacji.
  • Wybór wyposażenia (zakładka Select Equipment) - Postaraj się dobrać wyposażenie na bazie pozyskanych informacji na jej temat. Przykładowo, na misję, w której trzeba kogoś zabić, warto zabrać snajperkę, a do zadania, w którym infiltruje się bazę wypełnioną wrogimi czołgami, warto wziąć wyrzutnię. Oprócz tego zawsze dobrze jest podmienić aktualnie używane bronie i gadżety na lepsze, które zostały w międzyczasie wynalezione w Bazie Matce.
  • Wybor pomocnika (zakładka Select Buddy) - Zalety i wady poszczególnych sojuszników omówione zostały w rozdziale Pomocnicy. Nie musisz oczywiście przez cały czas korzystać z usług tego samego pomocnika. Analogicznie do sytuacji z wyposażeniem jego wybór powinien też w pewnym stopniu zależeć od rodzaju misji.
  • Wybór pory dnia - Większość misji najłatwiej rozgrywa się nocną porą, tak więc dobrze jest wybierać godzinę 18:00. Więcej informacji odnośnie cyklu dnia i nocy odnajdziesz w rozdziale Eksploracja świata gry.