Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem | Jak pokonać Sahelanthropusa (finałowy boss rozdziału 1)? poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem

Postaraj się doprowadzić do zniszczenia głowy Sahelanthropusa - Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem | Jak pokonać Sahelanthropusa (finałowy boss rozdziału 1)? - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Postaraj się doprowadzić do zniszczenia głowy Sahelanthropusa

Do atakowania Sahelanthropusa w pierwszej fazie pojedynku powinieneś używać przede wszystkim posiadanej wyrzutni rakiet. Zamiany broni na karabin szturmowy dokonuj tylko wtedy gdy zauważyłeś, że wysłał w Twoją stronę rakiety lub drony, które wypadałoby jak najszybciej zestrzelić.

Od samego początku bitwy wszystkie rakiety posyłaj w okolice głowy bossa. Powodem takiego zachowania jest to, że z faktem zniszczenia głowy Sahelanthropusa powiązany jest opcjonalny cel misji i jeśli się postarasz to wypełnisz to zadanie na długo przed zakończeniem całej bitwy. Po tym jak głowa zostanie zniszczona możesz sobie pozwolić na większą swobodę wyboru celów ataku. Wyjątkiem są sytuacje, w których boss przygotowuje się do użycia miecza, gdyż odsłania wtedy osłabiony fragment klatki piersiowej. Wykorzystuj tego typu sytuacje, ale nie posyłaj każdorazowo więcej niż 1-2 rakiet, bo w okolicy pojawią się wkrótce iglice i musisz być bardziej zajęty unikaniem kontaktu z nimi.

Za skałami chowaj się tylko gdy musisz odnowić stan zdrowia - Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem | Jak pokonać Sahelanthropusa (finałowy boss rozdziału 1)? - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Za skałami chowaj się tylko gdy musisz odnowić stan zdrowia

Podczas walki z Sahelanthropusem bardzo ważne jest to żeby utrzymywać od niego w miarę bezpieczny dystans, tak więc pozostawaj w ciągłym ruchu i reaguj gdy tylko zauważysz, że próbuje się do Ciebie zbliżyć. Równie istotną kwestią jest dbanie o dobry stan zdrowia głównego bohatera, bo tak jak już zostało to już wcześniej zaznaczone w trakcie rozgrywania tego pojedynku nie zostaną utworzone żadne dodatkowe punkty zapisu stanu gry. Po tym jak sterowana postać zostanie poważniej zraniona oddalaj się od bossa i szukaj schronienia np. za skałami. Postaraj się zaczekać za nimi aż bohater powróci do pełni sił i dopiero wtedy wznawiaj atakowanie bossa.

Uwaga - Wybieraj tylko największe skały i nie pozostawaj ukryty za nimi za długo, bo niektóre ataki bossa (np. iglice wyrastające z ziemi) mogą Cię dosięgnąć nawet gdy się ukrywasz.

W okolicy zaparkowano kilka wojskowych maszyn - Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem | Jak pokonać Sahelanthropusa (finałowy boss rozdziału 1)? - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
W okolicy zaparkowano kilka wojskowych maszyn

Do atakowania Sahelanthropusa możesz używać nie tylko wyrzutni rakiet, ale również zaparkowanych w okolicy pojazdów - czołgu oraz wozu opancerzonego. Metoda ta ma swoje zalety i wady. Główną zaletą jest to, że maszyny wojskowe dysponują dużą siłą rażenia. Problemem jest natomiast to, że są powolne i może ci to utrudnić prowadzenie skutecznego ostrzału. Ponadto możesz nie zdążyć z wyskoczeniem z nich po tym jak zostaną poważne uszkodzone przez mecha.

Jeśli na tę misję zabrałeś ze sobą D-Walkera to również możesz z niego korzystać. Maszyna krocząca zapewnia znacznie większą mobilność od zwykłych pojazdów wojskowych i może ci to pomóc w kontynuowaniu ostrzału bez obawy o to, że boss z dużą łatwością ją zniszczy.

Możesz osobiście wzywać zrzuty z zaopatrzeniem lub czekać aż sojusznicy je zamówią - Pierwsza faza pojedynku z Sahelanthropusem | Jak pokonać Sahelanthropusa (finałowy boss rozdziału 1)? - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz osobiście wzywać zrzuty z zaopatrzeniem lub czekać aż sojusznicy je zamówią

Z racji tego, że Sahelanthropus jest bardzo wytrzymały, nie możesz go pokonać jedynie z pomocą startowego wyposażenia. Misja ta pozwala na szczęście na zamawianie zrzutów z zaopatrzeniem. Domyślnie nowy zrzut zamawiany jest automatycznie w momencie gdy wyczerpiesz zapas amunicji do jednej z głównej broni (czyli gdy np. zużyjesz wszystkie rakiety). Jeśli chcesz możesz go też jednak zamówić z wyprzedzeniem, ale w takiej sytuacji musisz znaleźć sobie bezpieczne miejsce do skorzystania z urządzenia iDroid.

Uwaga - Zrzuty mogą pojawiać się na mapie tylko jeśli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki (GMP) na ich opłacenie. To właśnie z tego powodu przed rozpoczęciem misji radziłem żeby uzbierać co najmniej sto tysięcy GMP (suma ta powinna wystarczyć na całą bitwę).