Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora | Misja 19 - On the Trail poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora

Miejsce spotkania Majora z jego podwładnym znajduje się we wschodniej części mapy (na południowy-wschód od posterunku numer 13) i zaznaczone ono zostało na powyższym obrazku - Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora | Misja 19 - On the Trail - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Miejsce spotkania Majora z jego podwładnym znajduje się we wschodniej części mapy (na południowy-wschód od posterunku numer 13) i zaznaczone ono zostało na powyższym obrazku. Możesz tam wyruszyć od razu po rozpoczęciu misji (najlepszy wariant zachowania jeśli chcesz szybko ją ukończyć i zdobyć rangę S) lub dotrzeć w to miejsce dzięki śledzeniu pojazdu z podwładnym Majora na pokładzie.

Warto podsłuchać rozmowy Majora z jego podwładnym - Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora | Misja 19 - On the Trail - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Warto podsłuchać rozmowy Majora z jego podwładnym

Do miejsca planowanego spotkania nie zbliżaj się od strony głównej drogi, bo okolica ta jest najlepiej pilnowana. Najbezpieczniej jest dotrzeć do tej lokacji z południa i zająć miejsce na okolicznym wzgórzu. Zacznij od wykonania rekonesansu i pozaznaczaj sobie wszystkich wrogów. Jeśli śledziłeś do tej pory podwładnego to powinieneś teraz zaczekać aż spotka się on z Majorem. Użyj lornetki żeby podsłuchać rozmowy obu panów, co pozwoli ci zaliczyć przy okazji ukryty cel misji.

Możesz zastrzelić Majora - Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora | Misja 19 - On the Trail - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Możesz zastrzelić Majora

Jeżeli chcesz jak najszybciej ukończyć misję to po zidentyfikowaniu Majora (ma on czarny beret) możesz użyć dowolnego karabinu (najlepiej wyposażonego w tłumik) żeby zastrzelić go z bezpiecznej odległości.

Uwaga - Nie pozwól na to żeby Big Boss został przedwcześnie wykryty, bo Major rzuci się do ucieczki (powróci do swojego jeepa). Misja zakończy się niepowodzeniem jeśli Major zdoła opuścić mapę.

Ogłusz Majora i jego podwładnego po tym jak rozprawisz się z ich obstawą - Zidentyfikowanie i wyeliminowanie Majora | Misja 19 - On the Trail - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Ogłusz Majora i jego podwładnego po tym jak rozprawisz się z ich obstawą

O wiele lepszym pomysłem jest ogłuszenie Majora oraz jego podwładnego z zamiarem odesłania obu tych postaci do Bazy Matki, dzięki czemu zaliczysz dwa opcjonalne cele misji. Takie działanie wymaga jednak sporego przygotowania. Między innymi z tego powodu próbę porwania obu wrogów dobrze jest przeprowadzić podczas powtórnego zaliczania misji, dzięki czemu nie będziesz musiał podsłuchiwać ich rozmowy żeby zaliczyć wspomniany wyżej inny opcjonalny cel.

Postaraj się dotrzeć do miejsca pobytu Majora z wyprzedzeniem i zacznij po cichu neutralizować członków jego obstawy. Poukrywaj ich ciała i po pojawieniu się podwładnego wyeliminuj kilka kolejnych osób, które dotarły tu wraz z nim jeepem. Na koniec zakradnij się w pobliże Majora i podwładnego. Użyj dowolnej broni z amunicją usypiającą, oddając serię strzałów w stronę obu tych postaci (próbuj celować w ich głowy). Pozostało ci już tylko fultonować obu wrogów.

Uwaga - Niezależnie od tego jak się zachowałeś teren misji możesz opuścić o własnych siłach (najlepiej skradzionym jeepem lub konno) lub wezwać sobie śmigłowiec.