Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Leczenie ran | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Leczenie ran

Wycofuj się w bezpieczne miejsce gdy tylko odniesiesz poważniejsze obrażenia - Leczenie ran | Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wycofuj się w bezpieczne miejsce gdy tylko odniesiesz poważniejsze obrażenia

Ryzyko wystąpienia ran jest naturalnym zjawiskiem podczas angażowania się w bezpośrednie starcia z siłami wroga. Mechanizm leczenia bohatera w Metal Gear Solid V jest stosunkowo uproszczony. Wszystkie "zwykłe" rany zostaną automatycznie wyleczone o ile tylko zapewnisz Big Bossowi kilka chwil na powrót do pełni sił. Staraj się więc w takich sytuacjach znaleźć sobie jakąś bezpieczną kryjówkę. Okazjonalnie główny bohater może też odnosić poważne rany i w tych przypadkach jedynym sposobem na jego podleczenie jest przytrzymanie klawisza akcji kontekstowych. Nie powinieneś ignorować tego typu obrażeń, gdyż w zależności od ich typu Big Boss nie będzie np. mógł biegać czy wskakiwać na grzbiet konia. Może to w rezultacie bardzo poważnie utrudnić ci wygranie kolejnych bitew czy ucieczkę z niebezpiecznego obszaru.

Uwaga - Sterowana przez Ciebie postać może odnieść obrażenia lub zginąć również na wiele innych sposobów. Unikaj przede wszystkim upadków z dużych wysokości, kontaktu z rozstawionymi na ziemi minami, ustawiania się w pobliżu obiektów, które mogą zostać wysadzone w powietrze (np. wybuchowych beczek) oraz przemieszczania się na otwartej przestrzeni w lokacjach patrolowane przez wrogie maszyny.

Jeżeli nie uda ci się na czas podleczyć głównego bohatera i doprowadzisz do jego śmierci to będziesz mógł powrócić do ostatniego punktu kontrolnego lub rozpocząć od nowa misję. Generalnie zawsze powinieneś wybierać ten pierwszy wariant, dzięki czemu nie stracisz zbyt dużo ze swoich postępów (gra regularnie tworzy nowe punkty kontrolne). Powtórzenie całej misji jest godne uwagi tylko jeśli walczysz o jak najwyższy wynik punktowy i rangę.