Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 18 - Blood Runs Deep | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Osiemnasta misja gry Metal Gear Solid V może ci przysporzyć wiele kłopotów. Eliminacja żołnierza w jej początkowej części jest bardzo prosta, ale sprawy komplikują się po tym jak dotrzesz do kopalni. Musisz zakraść się do miejsca przetrzymywania dzieci, oswobodzić je i dotrzeć wraz z nimi do punktu eksfiltracji nie pozwalając na to żeby stała się im krzywda. W wykonaniu tego zadania będą ci przeszkadzać żołnierze, śmigłowiec bojowy oraz snajperzy (tych ostatnich dobrze jest odpowiednio wcześniej się pozbyć). Dobra wiadomość jest taka, że większość pobocznych celów możesz zaliczyć przy okazji wykonywania głównych zadań. Wyjątkiem jest zlecenie dotyczące kradzieży trzech wozów opancerzonych.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/3): Eliminated the former rebel Mbele soldier (Wyeliminowano byłego żołnierza Mbele) - Poszukiwany żołnierz przebywa na plantacji Bampeve Plantation i poznasz go po czarnym berecie. Możesz go zabić, ale lepiej jest go ogłuszyć i fultonować, dzięki czemu zaliczysz też przy okazji pierwszy poboczny cel .
  • OBOWIĄZKOWE (2/3): Eliminated 5 prisoners being held at Kungenga Mine (Wyeliminowano pięciu więźniów przetrzymywanych w kopalni Kungenga Mine) - Nie musisz nikogo zabijać, a "jedynie" przekraść się przez główne obozowisko i dotrzeć do jaskini, w której więziona jest grupka dzieci.
  • OBOWIĄZKOWE (3/3): Extracted child prisoner (Ekstrakcja więzionych dzieci) - Musisz uratować wszystkie dzieci, które przetrzymywane były w kopalni Kungenga Mine. Po tym jak otworzysz ich celę trzeba rozpocząć podróż wraz z nimi do punktu eksfiltracji, nie pozwalając na to żeby stała się im krzywda. Po drodze konieczne okaże się wyeliminowanie kilku grup wrogich żołnierzy.
  • OPCJONALNE (1/5): Extracted the former rebel Mbele soldier (Ekstrakcja byłego żołnierza Mbele) - Po zlokalizowaniu żołnierza z plantacji Bampeve Plantation (pierwszy główny cel misji) musisz go w dowolny sposób ogłuszyć i odesłać balonem do Bazy Matki.
  • OPCJONALNE (2/5): Completed the mission by extracting 5 child soldiers without the enemy discovering their escape (Uratowano pięcioro dzieci z kopalni i nie pozwolono żeby ich ucieczka została odnotowana) - Jest to mniej kłopotliwe zadanie niż mogłoby się wydawać. Wyeliminuj wszystkich wrogów z okolic kopalni oraz wszystkich żołnierzy napotkanych w drodze do punktu eksfiltracji. Nie pozwól na to żeby wszczęto alarm.
  • OPCJONALNE (3/5): Eliminated the gunship (Zniszczono wrogi śmigłowiec bojowy) - Zadaniem tym najlepiej zająć się na samym początku misji, bo w przeciwnym razie śmigłowiec będzie ci przez cały czas przeszkadzał w wykonywaniu kolejnych zadań. Do jego zniszczenia użyj najlepszej posiadanej wyrzutni rakiet.
  • OPCJONALNE (4/5): Extracted 5 snipers from areas near Kugenga Mine, NE and SW Guard Posts (Ekstrakcja pięciu snajperów rozstawionych niedaleko kopalni Kungenga Mine i dwóch posterunków) - Dwóch snajperów odnajdziesz niedaleko posterunku 13 (na południe od kopalni), a kolejnych trzech niedaleko posterunku 02 (na północny-wschód od kopalni). Używaj opcji czołgania żeby się do nich zakradać.
  • OPCJONALNE (5/5): Extracted 3 armored vehicles (Ekstrakcja trzech wozów opancerzonych) - Pojazdy opancerzone podróżują po całej mapie. Możesz je spowalniać z pomocą przeszkód lub zbliżać się do nich gdy zatrzymają się przy jakimś posterunku. Do ekstrakcji wozów APC potrzebujesz ulepszenia CARGO 2.

Przygotowanie się do misji

Rozegranie tej misji nocą jest bardzo wskazane. Ułatwi ci to przedostanie się do kopalni oraz dotarcie wraz z dziećmi do punktu ewakuacji. Oprócz tego o wiele prościej będzie ci zakraść się w pobliże snajperów powiązanych z jednym z pobocznych celów misji. Na pomocnika warto byłoby wybrać psa (D-Dog), dzięki któremu o wiele szybciej zlokalizujesz wspomnianych snajperów i będziesz mógł sprawniej przemieszczać się po kopalni gdzie przebywa spora grupa żołnierzy.

Na misję tę powinieneś zabrać najlepszą posiadaną wyrzutnię rakiet, której użyjesz do zestrzelenia wrogiego śmigłowca. Oprócz tego możesz zaopatrzyć się w jakieś dobre przeszkody, których można byłoby użyć do zatrzymania i udanej kradzieży wozów opancerzonych.