Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea | Misja 42 | Solucja Metal Gear Solid V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Czterdziesta druga misja gry Metal Gear Solid V jest jedną z grupy powtarzanych. Jej założenia są identyczne do dwudziestej dziewiątej głównej misji i wszystkie szczegóły na temat celów oraz obszaru działania odnajdziesz w opisie przejścia wspomnianego zadania. Zmiany w tej wersji misji dotyczą członków oddziału Skulls, z którymi stacza się bitwę. Sa oni bardziej wytrzymali niż wcześniej i zadają też większe obrażenia. Sprawia to, że pokonanie ich jest trudniejsze i wymaga dysponowania lepszym sprzętem. Dodatkowo zabronione jest korzystanie z trybu Reflex Mode oraz kurzego nakrycia głowy (Chicken Hat).

Przygotowanie się do misji

Jeśli omawianą misję chcesz rozegrać w ostrożny sposób (polegając na taktyce działania przedstawionej w opisie przejścia misji 29) to zabierz na nią Quiet. Jeżeli z kolei zamierzasz podejmować próby angażowania się w bezpośrednie walki ze Skullsami to na pomocnika wybierz D-Walkera. Na taki krok zdecyduj się jednak tylko wtedy gdy od momentu odblokowania maszyny kroczącej regularnie inwestowałeś w jej kolejne ulepszenia i dysponuje ona teraz dobrym pancerzem i uzbrojeniem.

Główny bohater może zabrać na tę misję karabin snajperski lub wyrzutnię rakiet. Oprócz tego konieczne załóż mu najlepszy dostępny aktualnie strój bojowy, który zmniejszy ryzyko natychmiastowej śmierci w wyniku najsilniejszych ataków ze strony Skullsów. Zanim rozpoczniesz misję sprawdź też czy masz około 100-150 tysięcy GMP w zapasie na potrzeby wzywania zrzutów z zaopatrzeniem.

Wskazówki pomocne w ukończeniu misji

Najważniejsze założenia misji Metallic Archaea są niezmienione. Poniżej znajduje się natomiast szereg wskazówek dotyczących jej najważniejszych modyfikacji, które z oczywistych względów wpływają na zwiększenie jej ogólnego poziomu trudności.

Skullsów najlepiej ponownie atakować z dachu niedostępnego dla nich budynku - Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea | Misja 42 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Skullsów najlepiej ponownie atakować z dachu niedostępnego dla nich budynku

Bitwę ze Skullsami dobrze jest rozegrać w bardzo podobny sposób do jej pierwszej wersji z misji 29, a więc tuż po rozpoczęciu zmagań oznaczyć co najmniej kilku z nich z pomocą lornetki i następnie jak najszybciej przemieścić się na dach południowego budynku, który jest dla tych przeciwników niedostępny. Po zajęciu miejsca na dachu możesz rozpocząć atakowanie Skullsów z pomocą snajperki lub wyrzutni. Pamiętaj jednak o tym, że nie jesteś nietykalny i oprócz zwykłego ostrzału ze strony członków oddziału Skulls musisz też unikać wytwarzanych przez nich kamiennych iglic. Odskakuj gdy tylko zauważysz, że na dachu pojawiła się iglica, która za chwilę eksploduje z dużą siłą. Pominięcie tego kroku w skrajnych przypadkach może zaowocować nawet natychmiastową śmiercią Big Bossa. Tak samo jak wcześniej regularnie wzywaj sobie na dach zrzuty z zaopatrzeniem żeby zawsze mieć amunicję do głównej broni i nie przerywać ataków.

Pokonanych wrogów możesz fultonować lub nie ryzykować i pozostawać na dachu - Misja 42 - [Extreme] Metallic Archaea | Misja 42 | Solucja Metal Gear Solid V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Pokonanych wrogów możesz fultonować lub nie ryzykować i pozostawać na dachu

Jeśli od czasu pierwszej bitwy ze Skullsami mocno rozwijałeś D-Walkera to możesz zrezygnować z pomysłu bronienia się na dachu jednego z budynków lotniska i angażować się w bardziej otwarte walki. W takim przypadku musisz jednak przede wszystkim dbać o pozostawanie w ciągłym ruchu, bo nawet najlepszy pancerz D-Walkera nie obroni Cię przed głównymi atakami Skullsów.

Niezależnie od obranej taktyki działania pamiętaj o tym, że przeciwnicy są bardzo wytrzymali, tak więc niezmiernie istotne jest to żeby atakować ich po kolei. Pokonanych Skullsów można fultonować, ale jest to bardzo ryzykowne, bo należałoby się tym zająć od razu po pokonaniu danego droga. Na taki krok zdecyduj się więc tylko jeśli pragniesz zaliczysz wszystkie cele misji.