Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 13 - Pitch Dark | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Trzynasta misja gry Metal Gear Solid V jest pierwszą rozgrywaną w Afryce, tak więc podczas jej zaliczania nie powinieneś przesadnie śpieszyć się z racji na nieznajomość terenu działań. Jej najważniejsza część rozgrywa się na północnym polu naftowym, na którym musisz dokonać dwóch aktów sabotażu. W realizacji tego planu będą ci oczywiście przeszkadzali wrogowie i na dodatek pod koniec misji zjawią się posiłki (możesz podjąć walkę lub opuścić jak najszybciej mapę). W trakcie przeprawy w stronę pola naftowego możesz zatrzymać się w dwóch wioskach i skorzystać z okazji do wypełnienia pobocznych celów misji.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Shut down the oil transfer pump (Wyłączono pompę przepływową we wrogiej bazie) - Mechanizm odpowiedzialny za kontrolowanie pracy pompy jest wewnątrz jednego z budynków na polu naftowym Mfinda Oilfield. Po jego zlokalizowaniu wystarczy wejść w interakcję z terminalem żeby wyłączyć pompę.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Destroyed the oily water separator tank (Zniszczono zbiornik na wodę we wrogiej bazie) - Zbiornik jest na polu naftowym Mfinda Oilfield. Z racji pomalowania go na czerwono i jego sporych rozmiarów zlokalizujesz go bez żadnych przeszkód. Zbiornik możesz wysadzić przyklejając do niego ładunek C4 lub atakując go z odległości z pomocą wyrzutni czy granatnika.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted 4 child soldiers being trained at Masa Village (Ekstrakcja czterech nieletnich bojowników szkolonych w wiosce Bwala ya Masa) - To niełatwy cel misji. Musisz ogłuszyć wskazane postacie zanim opuszczą one mapę. Dzieci nie możesz ponadto fultonować, tak więc musisz je dostarczyć do jakiegoś lądowiska śmigłowca (może ci w tym pomóc jeep z wioski).
  • OPCJONALNE (2/4): Exfiltrated the hot zone before Mfinda Oilfield was sealed off (Dokonanie eksfiltracji z pola naftowego Mfinda Oilfield przed pojawieniem się posiłków) - Posiłki zjawiają się niedługo po zniszczeniu zbiornika na polu naftowym (drugi obowiązkowy cel misji). Zanim tego dokonasz zniszcz radar w bazie żeby odblokować w tej lokacji lądowisko dla śmigłowca. Możesz sobie też z wyprzedzeniem zamówić śmigłowiec i opuścić obszar działań tuż po detonacji.
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted the lappet-faced vulture that wandered into the burned-down village (Ekstrakcja rzadkiego okazu sępa, który pojawił się w spalonej wiosce) - Wspomnianą wioskę odnajdziesz w niewielkiej odległości na południowy-zachód od pola naftowego Mfinda Oilfield. Zakradnij się w pobliże sępa, użyj pistoletu z amunicją usypiającą i fultonuj go.
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted 4 Walker Gears sealing off Mfinda Oilfield (Ekstrakcja czterech maszyn kroczących, które dotarły wraz z posiłkami) - Do pojawienia się maszyn kroczących dojdzie niedługo po zniszczeniu zbiornika na polu naftowym Mfinda Oilfield. Dwie maszyny dotrą do południowego wejścia do bazy i dwie kolejne do wschodniego. Rozpraw się w dowolny sposób z ich operatorami i następnie je fultonuj (wymagane ulepszenie CARGO 2).

Przygotowanie się do misji

Gra nie pozwoli ci na wybranie startowego lądowiska ani godziny rozpoczęcia misji, aczkolwiek jeżeli aktualna pora dnia ci nie pasuje możesz zawsze skorzystać z cygara (Phantom Cigar). Na misję tę możesz zabrać dowolnego pomocnika, przy czym w zabezpieczaniu pola naftowego najbardziej może ci pomóc pies (D-Dog).

Zanim wyruszysz na misję postaraj się zaopatrzyć w jak najlepszą broń z amunicją usypiającą, dzięki czemu ogłuszenie nieletnich bojowników z wioski nie będzie zbyt trudne. Dodatkowo upewnij się, że masz ze sobą ładunki C4, które użyte zostaną do zniszczenia zbiornika i radaru na polu naftowym (zamiast C4 możesz też użyć np. wyrzutni czy granatów).