Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 5 - Over the Fence | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Piąta misja gry Metal Gear Solid V rozgrywa się w całości na terenie wrogich koszar, z których Big Boss musi eksfiltrować więzionego inżyniera. Do wewnętrznego obszaru koszar możesz przedostać się na kilka sposobów i opis przejścia w naszym poradniku sugeruje metodę ułatwiającą unikanie wykrycia. Podobnie jak w poprzednich misjach oprócz wykonania głównego celu misji możesz zająć się też dodatkowymi zleceniami - uratowaniem drugiego więźnia, odnalezieniem planu i kradzieżą pojazdu wojskowego.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/1): Extracted the captive engineer (Ekstrakcja więzionego inżyniera) - Poszukiwana osoba jest więziona w piwnicy jednego z budynków w północnej części koszar Wakh Sind Barracks. Inżyniera pilnuje co najmniej dwóch strażników. Po odnalezieniu go możesz wynieść go na zewnątrz lub fultonować go przez dziurę w suficie żeby przy okazji zaliczyć poboczny cel misji.
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted the engineer through the hole in the facility's basement ceiling (Ekstrakcja inżyniera przez dziurę w suficie w piwnicy budynku) - To najlepsza metoda na uratowanie inżyniera odnalezionego na potrzeby głównego celu misji, zwłaszcza że dzięki niej nie trzeba go przenosić na powierzchnię i ryzykować wykrycia. Dziura jest w jednym z sąsiednich pomieszczeń do tego, w którym inżynier jest więziony.
  • OPCJONALNE (2/4): Extracted the prisoner plotting to escape from Wakh Sind Barracks (Ekstrakcja więźnia planującego ucieczkę z koszar) - Zbiegłego jeńca odnajdziesz chowającego się za skałami w górnej części koszar Wakh Sind Barracks, czyli tej, do której możesz dotrzeć na przykład dzięki poprawnie wykonanej wspinaczce. Wystarczy go zlokalizować i odesłać balonem do Bazy Matki.
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted the four-wheel drive patrolling between outposts (Ekstrakcja pojazdu z napędem 4x4 podróżującego między posterunkami) - Poszukiwane auto to jeep. Możesz zaczekać aż zatrzyma się ono w koszarach Wakh Sind Barracks, zatrzymać je po drodze lub udać się do jednego z mniejszych posterunków i tam przygotować zasadzkę. Fultonowanie jeepa (odesłanie auta balonem) będziesz mógł wykonać dopiero po odblokowaniu ulepszenia CARGO 2 (wymagane zamówienie prac badawczych w Bazie Matce po spełnieniu wszystkich wymagań).
  • OPCJONALNE (4/4): Secured the blueprint at Wakh Sind Barracks (Odnaleziono plan w koszarach) - Poszukiwany plan znajduje się w jednym z małych budynków w górnej części koszar Wakh Sind Barracks. Możesz go sam odnaleźć lub poznać jego lokalizację dzięki przesłuchaniu jednego ze strażników.

Przygotowanie się do misji

Misję tę w całości warto rozegrać nocną porą lub rozpocząć ją późnym popołudniem przed zmianą warty i wykorzystać to, że koszary przez pewien czas będą słabiej pilnowane. Nie musisz zabierać na tę misję żadnych unikalnych broni. Postaraj się jedynie wyposażyć w Big Bossa w strój gwarantujący mu jak najlepszy kamuflaż.