Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 28 - Code Talker | Solucja Metal Gear Solid V The Phantom Pain poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Ogólne informacje na temat misji

Dwudziesta ósma misja gry Metal Gear Solid V dotyczy odnalezienia Code Talkera i dokonania poprawnej eksfiltracji tej postaci. W pierwszej części misji w realizacji tego zadania będzie starał się przeszkodzić ci oddział Skullsów. Jej druga część zakłada zakradnięcie się do ogromnej posiadłości i w tym przypadku sprawy skomplikują się w samej końcówce gdy na mapie zjawią się posiłki. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie dodatkowe cele misji zalicza się w drodze do miejsc związanych z głównymi zadaniami.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Made contact with Code Walker (Nawiązano kontakt z Code Walkerem) - Code Talkera odnajdziesz w ogromnej posiadłości na wschodnim krańcu mapy. Musisz zakraść się do posiadłości i odszukać zejście do piwnicy.
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Extracted Code Talker (Ekstrakcja Code Talkera) - Staruszka musisz dostarczyć do jednego z dwóch możliwych punktów eksfiltracji i w realizacji tego zadania będą ci przeszkadzali wrodzy żołnierze. Lepiej wybrać północne lądowisko, dzięki czemu po drodze fultonujesz wóz APC (czwarty opcjonalny cel misji).
  • OPCJONALNE (1/4): Extracted Code Talker without him taking any damage (Dokonano ekstrakcji Code Talkera bez odniesienia przez niego obrażeń) - Nie możesz śpieszyć się w drodze do wybranego punktu eksfiltracji. Napotykanych po drodze wrogów musisz omijać lub neutralizować ich po uprzednim położeniu Code Talkera na ziemi.
  • OPCJONALNE (2/4): Eliminated the Skulls (Wyeliminowano oddział Skulls) - Do spotkania z kobietami-snajperami z oddziału Skulls dochodzi niedługo po rozpoczęciu misji. Musisz je pozbawiać pasków zdrowia (zostaną wtedy zabite) lub wytrzymałości (zostaną ogłuszone). Uwaga - Cel ten zaliczysz już po wyeliminowaniu pierwszej kobiety snajpera, ale pokonanie ich wszystkich oznacza więcej punktów na koniec misji.
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted the Skulls (Ekstrakcja członkiń oddziału Skulls) - Musisz pozbawiać kolejne kobiety snajperów ich pasków wytrzymałości, a następnie je odsyłać do Bazy Matki. Jest to możliwe tylko jeśli dysponujesz ulepszonym urządzeniem do fultonowania.
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted the armored vehicle sealing off Lufwa Valley (Ekstrakcja pojazda opancerzonego blokującego przejście w dolinie Lufwa Valley) - Pojazd pojawia się przy moście na północny-zachód od posiadłości dopiero po odnalezieniu Code Talkera. Musisz posiadać ulepszenie CARGO 2 żeby go fultonować.

Przygotowanie się do misji

Zdecydowanie się na prowadzenie działań nocą może ci minimalnie utrudnić pokonanie kobiet-snajperów z oddziału Skulls. Wybór takiej pory dnia wyraźnie ułatwia jednak dalszą część misji, bo nie będziesz musiał tak bardzo obawiać się wykrycia zarówno w drodze do posiadłości jak i już po uratowaniu Code Talkera. Jako pomocnika na misję powinieneś zabrać Quiet, która będzie mogła ci towarzyszyć w atakowaniu członkiń zespołu Skulls.

Na misję tę dobrze byłoby zabrać najlepszy posiadany karabin snajperski - zwykły (jeśli chcesz zabić członkowie zespołu Skulls) lub z amunicją usypiającą (jeśli chcesz je ogłuszać).