Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksfiltracja po wykonanej misji | Eksploracja świata gry w MGS V poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Eksfiltracja po wykonanej misji

Wybieraj strefy lądowania dla śmigłowców znajdujące się z dala od wrogich zabudowań - Eksfiltracja po wykonanej misji | Eksploracja świata gry w MGS V - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - poradnik do gry
Wybieraj strefy lądowania dla śmigłowców znajdujące się z dala od wrogich zabudowań

Zdecydowana większość rozgrywanych misji (także tych pobocznych) kończy się eksfiltracją, a więc musisz opuścić teren działań i powrócić do Bazy Matki. Eksfiltracja może odbyć się na dwa zasadnicze sposoby:

  • Wezwanie śmigłowca - Największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu. Przy sprzyjających okolicznościach na pokład śmigłowca możesz już wejść kilkadziesiąt sekund po wykonaniu wszystkich powierzonych zadań. Nie oznacza to, że rozwiązanie to nie ma wad. Po pierwsze, przylot śmigłowca będzie Cię trochę kosztował (GMP). Po drugie, maszyna latająca może zostać zauważona przez wrogów i ostrzelana. Rozwiązaniem tego drugiego problemu jest dobieranie lądowisk znajdujących się z dala od wrogich baz. Gra poinformuje Cię zresztą o potencjalnym zagrożeniu - wybieraj tam gdzie jest w pełni bezpiecznie lub gdzie jest ono niskie. Jeśli mimo wszystko nie uda ci się uciec niezauważonym to możesz skorzystać z własnego uzbrojenia lub z działka zamontowanego na śmigłowcu i w trakcie odlotu ostrzeliwać ścigających Cię wrogów. Uwaga - Śmigłowiec potrzebuje trochę czasu żeby dolecieć do strefy eksfiltracji, tak więc zamawiaj go zawsze z niewielkim wyprzedzeniem.
  • Opuszczenie obszaru działań o własnych siłach - Metoda nie zawsze jest możliwa i nie jest ona też najlepszym rozwiązaniem, bo może ci zająć więcej czasu. Jedynym pocieszeniem jest to, że nie musisz wydawać pieniędzy na przylot śmigłowca. Poza obszar, na którym rozegrała się misja, najlepiej jest wyjechać jakimś skradzionym pojazdem, choć równie dobrze możesz też skorzystać np. z konia.