Hex Commander: Misja 13 - Górne Thealon
Aktualizacja:
Po zajęciu dolnej części miasta, czas na podbicie pozostałych obszarów Thealon.

Chociaż jesteś stroną atakującą w tej misji, to wróg posiada lekką przewagę. Pokonanie przeciwnika będzie wymagało ostrożnej eliminacji oddziałów wroga. Ważne jest blokowanie wąskich przejść i wystawienie jednostek przeciwnika na ostrzał twoich oddziałów.
Misję zaczynasz w południowo wschodniej części zamku (1). Choć posiadasz nie małą armię, warto skupić swoją uwagę na jednym lub dwóch kierunkach, a siły z pozostałej strony przerzucić do pozostałych linii. Najsłabsza grupa jest na wschodzie. Jest mnie liczna od pozostałych, a twoje jednostki mogą szybko dopaść wroga i się z nim rozprawić. W skrzyni znajdziesz kilka przydatnych zwojów, które spowolnią wrogów. Wykorzystaj swoje wilki, aby zwolnić marsz Wojowników Cienia.
Po oczyszczeniu jednej ze stron, wykorzystaj siłę swojej armii, zwłaszcza jednostek dystansowych, do powolnej walki z jednostkami wroga. Gęste zabudowania oraz wąskie uliczki, sprzyjaj armii, która ma większą ilość łuczników w swoich szeregach oraz wytrzymałe jednostki, które przyjmą na siebie ataki wroga. Możesz wykorzystać portal na tyłach wroga (2), aby wyprowadzić atak z zaskoczenia na jednostki dystansowe. Zdobycie kontroli nad polem bitwy w tej kwestii jest kluczowe w osiągnięciu zwycięstwa.
W północno zachodniej części miasta (3), będą uciekać jednostki cywilne wroga, choć tak naprawdę będą się tam tylko zbierać i czekać na rozwój sytuacji. Słowem-kluczem w tej misji jest cierpliwość, która przyda się do zdobywania powolnej przewagi nad wojskami wroga. Zbyt szybki atak na wielu liniach, może okazać się nieskuteczny i tylko przyspieszy twoją porażkę. Wykorzystuj każdą okazję, aby zablokować wrogie oddziały i wystawiaj się na atak osłabionych jednostek. Często lepiej jest ranić silne oddziały, niż dobijać 1-osobowe jednostki wojowników.
- Hex Commander - poradnik do gry
- Hex Commander: Poradnik do gry
- Hex Commander: Kampania Zielonoskórych (Orków)
- Hex Commander: Misja 1 - The Flood
- Hex Commander: Misja 2 - Ulewa
- Hex Commander: Misja 3 - Obrona Vraaktu
- Hex Commander: Misja 4 - Ocalić wywerny
- Hex Commander: Misja 5 - Ziemie ludzi
- Hex Commander: Misja 6 - Myrefall
- Hex Commander: Misja 7 - Zasadzka w Myrefall
- Hex Commander: Misja 8 - Przekraczanie granicy
- Hex Commander: Misja 9 - Spotkanie z orkami
- Hex Commander: Misja 10 - Płycizna
- Hex Commander: Misja 11 - Przybrzeżny obóz
- Hex Commander: Misja 12 - Przedmieścia Thealon
- Hex Commander: Misja 13 - Górne Thealon
- Hex Commander: Misja 14 - Wykręcone wzgórza
- Hex Commander: Misja 15 - Źródło deszczu
- Hex Commander: Misja 16 - Winowajcy
- Hex Commander: Misja 17 - Obrona Drogoru
- Hex Commander: Misja 18 - Mroźne Wierchy
- Hex Commander: Misja 19 - Przygotowania do oblężenia
- Hex Commander: Misja 20 - Oblężenie Rimedohr
- Hex Commander: Misja 21 - Starzy sojusznicy
- Hex Commander: Misja 22 - Wspólny wróg
- Hex Commander: Misja 23 - Harmstead
- Hex Commander: Misja 24 - Grób Percivala
- Hex Commander: Misja 25 - Mroźni Wisielcy
- Hex Commander: Misja 26 - Avodany, Akademia wiedzy tajemnej
- Hex Commander: Misja 27 - Pradawny podstęp
- Hex Commander: Misja 28 - Płomienny Ołtarz
- Hex Commander: Misja 29 - Przed kopułą
- Hex Commander: Misja 30 - Bitwa pod Arradan
- Hex Commander: Kampania Zielonoskórych (Orków)
- Hex Commander: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
